WU18: Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)WU18: Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)

10. kolo ligy dorostenek

Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)

Branky: Jelínková, Polášková

Sestava: Fojtíková – Ježková, Ohlídalová, Jordánková, Ceremugová – Bláhová, Tomečková (58. Jonášová), Jelínková – Žufánková, Polášková (80. Hanáčková), Murnyk (73. Korvasová)

V posledním podzimním kole jsme zajížděli na půdu Viktorky Plzeň. Hned v úvodu měla velkou šanci Tomečková, kdy se po rychle rozehraném rohu dostala sama ke střele z 15ti metrů, ale její střela neměla potřebnou razanci. Začátek byl jednoznačně v naší režii, soupeře jsme napadáním nutili k chybám, bohužel žádnou nadějně rozjetou akci jsme nedokázali přetavit v branku. Střelu Ježkové s námahou chytila domácí brankářka, střela Jelínkové skončila na pravé tyči, z dobré pozice na penaltě střílela Polášková mimo, když už jsme gól vstřelili, naši radost zastavil praporek asistenta rozhodčí. Soupeř pozorně a zodpovědně bránil a po zisku míče se snažil přecházet do rychlých protiútoků, všechny akce jsme však dokázali zachytávat. Ve 44. se odehrála nejdůležitější akce prvního poločasu – nejdříve z jasné pozice namířila Polášková svoji šanci doprostřed brány, přišel výkop brankářky, odraženého míče se zmocnila Csordás a svůj sprint zakončila střelou na zadní tyč, na kterou si Fojtíková sáhla, ale míč nedokázala vytěsnit mimo 3 tyče a domácí se dostaly do vedení – 1:0.

Druhý poločas začal několika nepřesnostmi v naší rozehrávce, soupeř se však k vážnější situaci nedostal. Postupně holky začaly zvyšovat obrátky a soupeře přišpendlily k pokutovému území. V nadějné šanci se ocitla Jelínková, ale v poslední chvíli jí míč uskočil. Vyrovnání jsme se dočkali po rohu Ježkové a hlavičce Jelínkové, která vymetla šibenici domácí svatyně. I nadále se hrálo především na polovině domácích a zanedlouho holky otočily výsledek – na pravé straně jsme dobře a rychle zakombinovali a po ose Ježková – Žufánková – Polášková posledně jmenovaná vstřelila svůj 18. gól sezóny a strhla vedení na naši stranu. Zanedlouho se v další šanci ocitla Murnyk, která se uvolnila na vápně, ale domácí brankářka vytasila výborný zákrok. V další šanci se ocitla Žufánková, která se po výborné přihrávce řítila sama na brankářku, udělala jí kličku, ale prováhala správný okamžik uklidit míč do odkryté brány a následnou střelu zblokovala domácí obrana. Domácí hráčky zahrozily přímým kopem Polcarové, který mířil vysoko nad. V 85. dostala míč za obranu opět Žufánková, domácí brankářka jí zastavila nedovoleným zákrokem mimo pokutové území a uviděla červenou kartu. V nastaveném čase měla na kopačce vyrovnání Csordás, ale z dobré pozice branku netrefila a zápas tak skončil těsným, ale zaslouženým vítězstvím.

Holky musím pochválit, i přes nepříznivý vývoj zápasu věřily ve své schopnosti a dovednosti a trpělivostí si šly za vítězstvím, zápas to byl velmi těžký a výkon holek a vítězství v něm je o to cennější. Nutno však ocenit i domácí hráčky, které odehrály velmi dobrý zápas a donutily nás dostat ze sebe to nejlepší.


DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKAŽENY

NE 27. 9. 14:00 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha

sraz: 12:45 

hřiště: MFS Miroslava ValentyU - 18

ST 13. 10. 14:00   1. FCS WU18 - Pardubice WU18

odjezd: 12:15 - širůch šatny

sraz: 12:45

hřiště: Dolní Němčí

SO 16. 10. 14:00   1. FCS WU18 - Teplice WU18

sraz: 12:45

hřiště: Dolní Němčí

 

 

 

 

 U - 15

 

 

 

 U - 13

-U - 11

NE 30. 5. 2021 10:00 Staré Město - 1. FC Slovácko

Sraz: 9:30

Hřiště: Staré Město - RybníčekU - 9

NE 30. 5. 2021 10:00 Staré Město - 1. FC Slovácko

Sraz: 9:30

Hřiště: Staré Město - Rybníček

 

 

PARTNEŘI