WU18: Trenčín ženy - 1. FC Slovácko 3:4 (3:2)

WU18: Trenčín ženy - 1. FC Slovácko  3:4 (3:2)

Trenčín ženy - 1. FC Slovácko  3:4 (3:2)

Branky: Žufánková 2x, Murnyk, Nováková

Nastoupily: Fojtíková - Chybíková, Ježková, Hanáčková, Nováková, Jonášová, Korvasová, Tomečková, Střížová, Žufánková, Murnyk, Škrabalová C., Labuťová, Ceremugová

V dalším přípravném zápase juniorky cestovaly do Trenčína, kde změřily síly s ženami Trenčína, které od nové sezóny postoupily do 1.ligy žen na Slovensku.

První poločas holkám herně příliš nevyšel - dělali jsme spoustu nevynucených chyb, v kombinaci jsme lehce ztráceli míče a naopak po ztrátě míče jsme nedokázali soupeře dostat pod větší tlak a těžce jsme se dotávali do hry. Soupeř hrál sympaticky, snažil se o rozehrávku, které jsme jen přihlíželi. Domácí hráčky se zaslouženě dostaly do vedení po rohovém kopu, kdy jsme nedokázali odvrátit míč. Poté se nám podařilo skóre otočit - poprvé se v samostatném úniku prosadila Žufánková, podruhé doklepávala míč do brány Murnyk. To bylo z naší strany v prvním poločase vše. Naopak domácí dokázaly využít našich chyb a skóre do poločasu otočily ve svůj prospěch.

Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší, zlepšili jsme pohyb a hlavně jsme přestali ztrácet zbytečně míče. Soupeře jsme kromě 2 situací, kdy nás podržela v brance Niky Fojtíková, drželi na jejich polovině, naše zakončení však dlouho postrádalo přesnost. Na 3:3 vyrovnala znova Žufánková, která využila chyby v rozehrávce domácích. Vítězný gól vstřelila Nováková, která obešla 2 protihráčky a domácí brankářce nedala šanci.

Zápas jsme sice výsledkově zvládli, naše hra hlavně v prvním poločase by nám měla být velkým varováním a doufám, že zafunguje jako ponaučení.

V tomot týdnu nás čeká herní soustředění - s Myjavou WU19 ve středu a Austrií Vídeň v sobotu v Horním Němčí.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

SO 23. 11. 08:30 PRAGA CUP

hřiště: HAMR Sport Štěrboholy