WU18: Slovan Bratislava/Turnaj Slaný

20. 7. SLOVAN BRATISLAVA - 1. FC SLOVÁCKO  5:1 (4:0)

Branka: Žufánková

Nastoupily: Stašková, Ježková, Jordánková, Ohlídalová, Stavjaníková, Hanáčková, Tomečková, Jonášová, Korvasová, Nováková, Žufánková, Střížová, Chybíková

V prvním přípravném zápase jsme cestovali do Bratislavy, kde jsme odehráli zápas proti Slovanu. První poločas nám hrubě nevyšel hlavně po výsledkové stránce - soupeř byl rychlejší, silnější v osobních soubojích a dokázal trestat naši bohorovnost v určitých fázích utkání, výsledkem byly 4 branky v naší síti během 40ti minut. Ne že bychom neměli šance, skórovat jsme mohli hned několikrát, ale vždy nám chyběl krok nebo větší důraz v koncovce. Ve druhém poločase jsme se zlepšili ve všech směrech a po zásluze jsme vstřelili branku zásluhou Jany Žufánkové. Další šance jsme však neproměnii. Na druhé straně se prosadil i soupeř a upravil na konečných 1:5 v náš neprospěch.

Na holkách bylo vidět, že se jedná o první zápas po týdenní přípravě. Chyběla nám síla, rychlost i lehkost v kombinaci. To se však časem určitě zlepší;-)

26. - 28. 7. TURNAJ SLANÝ

Hrály: Škrabalová K., Ježková, Jordánková, Chybíková, Jelínková, Hanáčková, Ceremugová, Nováková, Tomečková, Jonášová, Holá, Korvasová, Střížová, Škrabalová C., Labuťová, Murnyk, Žufánková

O týden později jsme se zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje ve Slaném. Los nám do skupiny přiřadil Slovan Bratislava, Slavii Praha a německého mistra Turbine Potsdam.

V úvodním zápase jsme se opět po týdnu postavili proti Slovanu Bratislava - zápas to byl vyrovnaný bez větších šancí na jedné či druhé straně. Byl to klasický zahajovací zápas turnaje, kdy se holky rozkoukávaly a samy zjišťovaly, jak jim půjde spolupráce v nově se tvořícím týmu. Zápas nakonec skončil zaslouženou bzebrankovou remízou.

Ve druhém zápase ve skupině jsme narazili na našeho tradičního soupeře z ligy - Slavii Praha - tento zápas jsme zaslouženě vyhráli, soupeře jsme pustili do jediné vážnější šance, kterou Kája Škrabalová v bráně zneškodnila. Nám se naše šance podařilo proměnit díky Sabče Střížové a Niky Labuťové.

V posledním zápase nás čekal německý mistr Turbine Potsdam a byl to přímý souboj o první místo v tabulce. Trpělivým a zodpovědným výkonem ve všech fázích utkání jsme dokázali eliminovat největší zbraně soupeře a po přestavce jsme udeřili po přímočaré akci, na jejímž konci byla Yevhenija Murnyk a tímto gólem jsme ovládli skupinu a naším semifinálovám soupeřem se tak stal polský Medyk Konin.

Semifinále se odehrávalo výhradně na polovině soupeřova týmu, ten spoléhl pouze na dlouhé míče na rychlé útočnice, s těmi si naše obrana poradila. Dlouho však byl stav nerozhodný, za což mohla hlavně naše nemouhocnost v koncovce, nastřelili jsme 2 tyčky, pak břevno... Nakonec jsme se však dočkali zasloužené odměny, kdy jsme po krásné akci po ose Korvasová - Nováková - Ceremugová vstřelili vítěznou branku a díky vítězství 1:0 postoupili do finále.

V tom nám byla soupeřem Sparta Praha. První poločas byl z naší strany zakřiknutý, zbytečně jsme ztráceli lehké míče, neměli jsme ani dostatečný pohyb. Naše obrana však pracovala spolehlivě a soupeře na dostřel brány nepouštěla. Jednu situaci jsme přeci jen neuhlídali, když se míč po centru z levé strany trochu nešťastně od nás odrazil k soupeři a ten míč pohotově uklidil do brány. My jsme měli jedinečnou šanci na vyrovnání těsně před poločasem - sama na branku se řitila Jana Žufánková, i přes faul soupeřky situaci ustála a vybídla ke skórování Denču Jonášovou, ta však odkrytou branku minula.

Do druhého poločasu jsme vstoupili daleko odhodlaněji, obraz hry se okamžitě změnil. Hrálo se vesměs na polovině soupeře - nejprve zkoušela štěstí střelou Sabča Střížová, po ní Andy Holá, zatím marně. Vyrovnání se holky dočkaly zanedlouho, stálo však za to - po zisku míče u vlastního pokutového území si Andy Holá narazila míč s Yevhenijou Murnyk a poté vyslala pasem do samostatného úniku Janu Žufánkovou, ta obešla i brankáčku a střelou do prázdné brány srovnala stav na 1:1. Do konce utkání jsme ještě měli jednu zajímavou situaci ale tu soupeř odvrátil a finále tak dospělo až k penaltovému rozstřelu. V tom byl šťastnější soupeř. Holky tak berou stříbrné medaile.