WU18: Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:1 pp (1:0)

WU18: Slavia Praha - 1. FC Slovácko  2:1 pp (1:0)

WU18: SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko  2:1 pp (1:1)

Branka: Střížová

Sestava: Fojtíková - Ježková, Jordánková, Bláhová, Hanáčková (74. Korvasová)- Tomečková (80. Škrabalová C.), Holá, Jonášová (55. Murnyk)- Střížová, Polášková, Ceremugová

V dalším kole jsme zajížděli na půdu pražské Slavie. Zápas se hrál za neustálého deště, což kvalitě zápasu moc neprospělo a jednalo se spíše o boj o střed hřiště. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale kromě několika závarů a 2 střel ze střední vzdálenosti jsme více nevytěžili. Poté se zápas odehrával spíše mezi šestnactkami a čekalo se na nějakou větší šanci. Domácí hráčky pozorně bránily a čekaly na rychlé protiútoky. Bohužel jsme jeden z nich neubránili - po ztrátě míče ve středu hřiště domácí situaci dohrály až do zakončení a po střele zpoza vápna se dostaly do vedení. My jsme se do konce poločasu snažili o vyrovnání, ale naše akce končili buď na pozorné obraně domácích nebo a to hlavně na našich nepřesnostech. Poločas skončil 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že pokud chceme vybojovat nějaký bod, musíme se domácím vyrovnat hlavně v bojovnosti a nasazení a věřit, že se nám podaří vytvořit šance a nějakou z toho proměníme. Asi nejvězší šanci zápasu měla Sabča Střížová, která využila své rychlosti a šla sama na brankářku, ale její střela na zadní tyč jen těsně minula levou tyč. Druhý poločas jsme byli aktivnějším týmem, soupeř se k ohrožení naší branky téměř nedostal, my jsme se však přes pozornou obranu jen těžce prosazovali a hrozili převážně střelami za válnem, se kterými si domácí brankářka poradila. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali až při hře vabank v 88. minutě, kdy se o rohovém kopu míč dostal na zadní tyč k Sabči Střížové a ta ho doklepla do odkryté branky.

O výsledku tak musely rozhodnout penalty (v případě remízy se v lize dorostenek kopou penalty) a v těch byly přesnější domácí hráčky a připsaly si jeden plusový bod.

NE 27. 10. 14:30  Dukla Praha - 1. FC Slovácko

odjezd: 8:30 Širůch

hřiště: Praha - Juliska, tráva

SO 26. 10. 09:30 1.FCS WU15 - Zlechov

sraz: 8:30 Sady