WU18: FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:9 (0:4)

8. kolo ligy dorostenek

FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:9 (0:4)

Branky: Polášková 4x, Žufánková 3x, Murnyk, Ohlídalová

Sestava: Fojtíková - Hanáčková, Jordánková, Jelínková (55. Ohlídalová), Ceremugová - Bláhová, Korvasová (55. Jonášová), Tomečková - Žufánková, Murnyk (55. Střížová), Polášková

Po dvoutýdenní reprezentační pauze jsme zajížděli k dalšímu ligovému zápasu do Teplic. Začátek zápasu byl z naší strany rozháraný, vlastními chybami jsme přicházeli o míče v předfinální fázi a bylo to spíše hledání se, soupeř jedenkrát zahrozil z přímého kopu, kdy střílel nad. Změnu přinesl první gól z kopačky Jany Žufánkové, kterou po samostatné akci našla nezjištně Aneta Polášková, to se psala 7. minuta. Ve 20. zvyšovala na 2:0 opět Žufánková, která zblízka prostřelila brankářku. Náše převaha byla v těchto chvílích znatelná, domácí odolávaly jen z velkým štěstím. Do poločasu se nám podařilo vstřelit ještě další 2 branky zásluhou Murnyk a Poláškové. Začátek druhého poločase byl z naší strany výrazně lepší, hráčky si počínaly daleko aktivněji a hned v 50. navýšila naše vedení opět Žufánková. Za 2 minuty se prosadily i domácí z jediné akce ve druhém poločase - my jsme udělali hned několik chyb za sebou, kdy nás 2x přeskočil míč a při obranném skluzu se odrazil k domácí hráčce a ta přelobovala bezmocnou Fojtíkovou v naší bráně a snížila na 1:5. V 60. pak mimo vápno ostře a zcela zbytečně faulovala domácí brankářka  Sabčou Střížovou a šla do sprch. Bohužel ani Sabča už nebyla schopna pokračovat ve hře a tak se dohrávalo na obou stranách v 10ti.Do konce zápasu už jsme stříleli branky jen my - třikrát se trefila Polášková a jednou - angličanem - rozvlnila síť střídající Ohlídalová. Spousta šancí ještě zůstala nevyužita, ale i tak si holky připsaly další vysoké vítězství.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch