WU18: 1. FCS - Hradec Králové  7:0 (4:0)

11. kolo ligy dorostenek

1. FCS - Hradec Králové  7:0 (4:0)

Branky: Illéšová 3x, Polášková, Tomečková, Ceremugová, Muláková

Sestava: Škrabalová - Šperová, Jelínková (41. Ježková), Ohlídalová, Hanáčková (51. Ceremugová) - Tomečková, Muláková (51. Jonášová), Holá - Furiková (51. Chybíková), Illéšová, Polášková (51. Jordánková)

Po necelých 2 měsících zimní přípravy se naplno roztočil kolotoč mistrovských zápasů. Na holky čekal soupeř z Hradce Králové. Od začátku bylo zřejmé, kdo bude udávat ráz zápasu. Holky nastoupily ve velkém tempu a svého soupeře zatlačily před pokutové území. Gólová odezva na sebe nenechala dlouho čekat - nejdříve v 7. po akci Furikové se prosadila Polášková a za dvě minuty po akci Hanáčkové navýšila naše vedení Muláková. I nadále tempo zápasu udávaly naše holky - několik šancí ješte hostující obrana se štěstím odvrátila, ale ve 21. se proti pravidlům provinila hostující obrana a nařízený pokutový kop s přehledem proměnila Illéšová - 3:0. Do poločasu skóre ještě navýšila Tomečková, jejíž střela z 16tky zapadla přesně za tyč - 4:0.

Ve druhém poločase se naše převaha ještě zvýraznila. Vytvořili jsme si i více šancí, ale opět se ukázalo, na čem musíme neustále pracovat - proměňování šancí. Z množství šancí jsme proměnili "jen" tři - nejdříve v 66. Illéšová hlavou završila tzv. "bůra", v 74. pak Ceremugová z otočky z malého vápna a nakonec opět Illéšová daly výsledku konečnou podobu 7:0.

Vítězství je naprosto zasloužené, soupeře holky celý zápas jednoznačně přehrávaly a nepustily ho, až na jednu šanci v 1. poločase, na dostřel branky. V dalším zápase pak zajíždíme v neděli 10. 3. do Prahy k zápasu s pražskou Duklou.

NE 28. 4. 2019 15:00 Sparta Praha - 1. FC Slovácko
kde: TCM Strahov
odjezd: 9:00 Širůch

SO 27. 4. 13:30  Lokomotiva Brno - 1. FC Slovácko

hřiště: Sokolova 2, Brno - tráva

odjezd: 10:30 širůch

SO  30. 3.  9:30  1. FCS - Morkovice

sraz: 8:45 Sady