WU18: 1. FC Slovácko - Lokomotiva Brno 2:0 (0:0)

9. kolo ligy dorostenek

1. FC Slovácko - Lokomotiva Brno 2:0 (0:0)

Branky: Polášková 2x

Sestava: Škrabalová - Hanáčková (73. Polášková V.), Ohlídalová, Jelínková, Ceremugová - Bláhová, Tomečková, Korvasová (80. Jančářová) - Žufánková, Murnyk (87. Chodurová), Polášková A.

V posledním domácím podzimním kole jsme hostili brněnskou Lokomotivu, která v minulém kole porazila Slavii.

Holky odehrály velmi těžký zápas, celých 90 minut dobývaly urputně bránícího a dobře organizovaného soupeře. V prvním poločase jsme měli několik střel zpoza vápna a několik závarů, ale branku jsme nevstřelili ani z největší šance v prvním poločase, kdy Aneta Polášková nastřelila tyč. Jinak jsme se do větších šancí nedostávali, ve finální a předfinální fázi nám chyběl lepší pohyb a brzdily nás technické nedostatky. Druhý poločas se od toho prvního příliš nelišil, bylo jasné, že tento zápas bude dost možná o jednom gólu, proto bylo důležité, aby holky hrály trpělivě až do konce a čekaly na svou šanci. A ta přišla v 80. minutě, kdy Aneta Polášková vystihla odkop hostující brankářky a střelou na zadní tyč otevřela skóre - 1:0. Na druhé straně svou největší šanci hostující hráčky namířily vedle. Uklidnění na naše kopačky přinesl druhý gól Anety Poláškové v 84. minutě, která stála na konci akce Markéty Jančářové a Jany Žufánkové a uklidila míč podruhé za záda bezmocné brankářky - 2:0. Konec zápasu si holky bez problémů pohlídaly a zaslouženě vydřely další vítězství.