WU18: 1.FC Slovácko - FK Pardubice 4:2 (1:2)

1. FC Slovácko - FK Pardubice     4:2 (1:1)

rozhodčí: Koryčanská, Žáková, Hausnerová

ČK: 0 – 0

ŽK: 0 – Holcová Tereza

Branky: 21. a 63.(PK) Polášková, 67. Ohlídalová, 81. Murnyk - 24.(PK) Grundmannová,

56. Nekovářová

Sestavy:

Slovácko: Škrabalová - Ježková, Ohlídalová, Jordánková, Hanáčková - Bláhová(67. Korvasová),Tomečková,  Střížová - Polášková, Žufánková(75. Murnyk), Ceremugová (57. Jonášová)

Trenér: Miroslav Zbořil     asistent: Svatopluk Macek

Pardubice: Bidlová - Vodvárková, Grundmannová(73. Borovičková), Suchanová, Nekovářová(73. Spilková) - Neradová, Beláková, Hegrová(64. Minářová) - Kružíková(46. Matějková), Holcová Kristýna(52.Holcová Tereza) , Hýlová

Trenér: Kamil Kozák

Na rozdíl od předchozího zápasu žen postavení obou celků v tabulce slibovalo vyrovnaný boj už před zápasem. A průběh zápasu tomuto předpokladu odpovídal. Lépe začaly domácí hráčky, získaly mírnou převahu, ale chybělo zakončení. Šance Poláškové v 10. a Žufánkové ve 12. zlikvidovala hostující obrana. Až ve 21. si na centr Střížové naběhla Polášková a otevřela skóre - 1:0. Dlouho se však z vedení domácí hráčky neradovaly. Ve 24. faulovaly hráčky Slovácka ve vlastním pokutovém území a z následné penalty srovnala Grundmannová na 1:1. Do konce první půle se již na stavu nic nezměnilo. Do druhého poločasu vstoupily lépe hráčky Pardubic. V 56. vytěžily z útoku rohový kop a z něj díky malému důrazu obrany Slovácka šly Nekovářovou do vedení - 1:2. Ale podobně jako v první půli domácí, se  dlouho z vedení neradovaly ani hostující hráčky. V 63. faulovaly Pardubice a nařízený pokutový kop Polášková bezpečně proměnila - 2:2. O čtyři minuty později si na centr z přímého kopu Tomečkové naběhla Ohlídalová a domácí hráčky šly znovu do vedení - 3:2. Pardubice pak přidaly na důrazu, ale Slovácko mělo hru pod kontrolou. Naopak dvakrát se v šanci ocitla Žufánková, ale úspěšná nebyla. Definitivní podobu výsledku pak dala střídající Murnyk v 81. Naběhla si za obranu na přihrávku Střížové, unikla obránkyním Pardubic a brankářce nedala šanci - 4:2. V důležitém a nelehkém utkání si hráčky Slovácka zaslouženě došly pro cenné tři body.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch