Valašské Klobouky ženy – 1. FC Slovácko WU15 5:4 (2:2)

V dalším přípravném utkání jsme se utkali na hřišti ve Štítné nad Vláří proti ženám z Valašských Klobouk. Velmi úzké hřiště předpovídalo, že zápas bude hodně o osobních soubojích, krátkých narážečkách a přesných přihrávkách do kroku.

První branku jsme inkasovali již ve 4. minutě, kdy jsme nechali soupeře po vhazování proniknout do šestnáctky a umožnili mu zakončit přízemní střelou k tyči, 0:1. Hra byla poté vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách, protože přehuštěný střed bránil k vážnějším situacím a hra po stranách na úzkém hřišti nebyla moc možná. Vyrovnat se nám podařilo ve 14. minutě po chybě domácí brankářky, když přihrála Jančářové a ta ji s přehledem obhodila, 1:1. Ve 23. minutě jsme při rozehrávce chybovali a byl z toho aut domácích a ten jsme si bohužel srazili do vlastní brány, 1:2. Ve 25. minutě se středem hřiště protlačila Rusková a kolmicí do šance vyslala Daňkovou, která se nemýlila, 2:2. Dal jsme se snažili hrát naši hru a posílat křídla do náběhů, ale velikost hřiště bylo na většinu těch akcí moc krátké. Soupeř byl více nebezpečný, protože hrál více středem, kde nás přetlačil.

V 53. minutě se soupeř dostal znovu do vedení, kdy jsme opět chybovali v rozehrávce. Soupeř vystihl naši přihrávku a přesně zavěsil střelou k tyči. Z následné rozehrávky vyslala Adéla Chodurová krásnou přihrávkou do úniku Jirkovou a bylo vyrovnáno, 3:3. Za dvě minuty se Klobouky dostaly opět do vedení, kdy potrestaly naše zaváhání ve středu pole. Poté byla hra vyrovnaná, ovšem nebezpečnější šance měli domácí. V 88.minutě zvýšili na 3:5 a my následně po individuální akci Poláškové uzavřeli skóre na konečných 4:5.

Hodnocení trenéra:

Toto utkání splnilo všechny mé očekávání. Obě mužstva se prezentovala kombinačním fotbalem s minimem nákopů. Díky malému hřišti jsme si vyzkoušeli hru při větším tlaku. A i přesto, že se utkání hrálo 2×45 minut, tak holky makaly až závěrečného hvizdu.