3. kolo - Krajská soutěž sk.B

1. FC Slovácko - Hluk 3:1 (1:0)

Sestava: Stašková, Kopčilová, Baštincová, Chodurová A., Korvasová, Jančářová, Mertová, Škrabalová, Polášková, Havrlantová, Batoušková, Sekaninová, Chodurová K.

Branky: 28. Sekaninová, 47. Škrabalová, 65. Kopčilová

Ve čtvrtek jsme dohrávali 3. kolo kvůli víkendové účasti na mezinárodním turnaji v Písku. Poprvé jsme se představili na domácím hřišti, soupeřem nám byli kluci z Hluku. Do utkání jsme vstoupili aktivně a drželi míč. Dostávali jsme se do zakončení, ale především střelami ze střední vzdálenosti, které neměly dostatečnou razanci. Do vedení jsme se dostali ve 28. minutě, když Škrabalová po úniku po pravém křídle předložila přízemním centrem míč Sekaninové a ta se z malého vápna nemýlila a vstřelila tak svou první branku v dresu Slovácka, 1:0. Do poločasu bylo z naší strany ještě několik střel a pološancí, ale skóre se neměnilo. Druhý poločas, který začal už s dosti velkým skluzem a bylo jasné, že budeme dohrávat do tmy, měl podobný scénař. Holky držely míč, výborně kombinovaly a soupeř hrál na protiútoky. Ve 47.minutě se nám opět podařilo dát průnikovou přihrávku na Škrabalovou a ta přesně zakončila samostatný únik, 2:0.  V 65.minutě opět krásná přihrávka a náběh za obranu a Škrabalová tentokrát našla ve vápně zcela volnou Kopčilovou a ta se levačkou do protipohybu brankáře nemýlila, 3:0. Soupeř dvě minuty před koncem snižil po odraženém míči na 3:1, tuto branku vidělo pouze pár nejbližších hráčů, protože se již dohrávalo za opravdu velké tmy.

Hodnocení trenéra:

V tomto utkání jsme byli jasně lepším týmem. Holky kombinovaly a bojovaly o každý míč. Výborně otáčeli přes stoperky míč na volnou druhou stranu hřiště. Všechny tři branky, které jsme vstřelili byly po krásných kombinačních akcích. Jen tak dál.

Trenér: Lukáš Smrčka

4. kolo - Krajská soutěž sk.B

Napajedla - 1. FC Slovácko 3:4 po pen. (3:2)

Sestava: Hynčicová, Kopčilová, Baštincová, Chodurová, Sekaninová, Jančářová, Mertová, Kovářová, Polášková, Havrlantová, Batoušková, Chodurová K., Kusáková, Dubská

Branky: 4. a 56. Batoušková, 23. Jančářová

V sobotu dopoledne jsme zajížděli do Napajedel. Již ve 4. minutě jsme se dostali do vedení, krásnou střelou Batouškové z hranice velkého vápna. Soupeř skóre během dvou minut otočil v 11. minutě jsme již prohrávali 2:1. Domací drželi více míč a my hráli na brejky. Ve 23. minutě se nám podařilo vyrovnat. Jančářová se dostala k odráženému míči a nemýlila se. Ovšem hned za dvě minuty jsme opět prohrávali 3:2. Druhý poločas již býl více vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Ujala se jen jedna šance a to po našem autovém vhazování se dostal míč k Batouškové, která střelou na zadní tyč vyrovnala na 3:3. V poslední minutě jsme mohli skóre otočit, ale střela Jančářové skončila v rukách brankáře. Na řadu přišly penalty, zatímco Baštincová, Chudurová A., Jančářová, Polášková, Batoušková proměnily, tak poslední penaltu soupeře Hynčicová chytila a my si připsali další výhru na penalty.

Toto utkání bylo úplný opak od čtvrtečního utkání. Soupeř víc držel a my hráli na brejky, které byly ve spoustě případů nebezpečné. Holky utkání odbojovaly a dovedly ho až do penaltové rozstřelu, který zvládly velmi dobře.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch