USC Landhaus/Austria Vídeň - 1. FC Slovácko 1:4 (0:1)

Přípravné utkání

Sestava : Růžičková - Waltrová (46.Stařinská), Bieliková, Šperová, Janků - Janíková, Šenkeříková (46. Příkaská), Valášková - Malatová (67.Waltrová), Strožová (46.Molková), Sedlačíková (67.Strožová)

Branky: 40.,81.,92. Valášková, 89. Waltrová

V generálce na jarní část sezony jsme vyrazili do Vídně, abychom změřili síly s tamním USC Landhaus. Z posledního vzájemného utkání jsme si odnesli debakl 1:5 a tuto porážku jsme chtěli odčinit především zlepšeným herním projevem. Soupeř byl od začátku zápasu jistější na míči a lépe kombinoval. Našim hráčkám v úvodu zápasu chyběla lehkost a přesnost přihrávek, které až moc často končily na kopačkách domácích. Díky kvalitní defenzivní práci našich hráček a vysokému napadání jsme nedali soupeři příležitost nás na delší časový úsek zavřít u naší branky. První střela na branku přišla ve 13. minutě kdy domácí záložnice prověřila pozornost Růžičkové, která s jejím pokusem neměla sebemenší problém. Ve 30. minutě přišel křižný centr za naši obranu, kde z ničeho nic vyplavala domácí útočnice a v souboji nervů byla trpělivější Růžičková, která konečky prstů pokus vyrazila na roh. Na útočnou polovinu jsme se dostávali po chybách soupeřek a přes křídelní prostory jsme větrali domácí obranu. Ve 40. minutě dostala míč na pravou stranu Malatová, která v souboji přetlačila domácí obránkyni, naservírovala míč pod sebe na volnou Valáškovou a ta i s pomocí tyče dopravila míč za záda domácí brankářky - 0:1. Do konce poločasu už se nic výrazného nestalo.

Ve druhém poločase jsme chtěli hru více zpřesnit, zrychlit a pokusit se soupeřky donutit k dlouhým nákopům po dobrém presinku. Domácí hráčky byly často nuceny k dlouhým nákopům, které naše obrana pohlídala a zakládala naše útoky. V 52. minutě po technické chybě v obraně postupovala hostující hráčka sama na naši branku. Její střelecký pokus se odrazil od břevna na dobíhající hráčku, která již neměla problém míč umístit do prázdné brány. Od této chvíle se hra odehrávala převážně ve středu hřiště, kde byli v kombinaci jistější domácí hráčky, ale díky naší houževnatosti jsme soupeře do žádných šancí nepouštěli. V 78. minutě si míč za šestnáctkou vzala Strožová a její pokus domácí brankářka jen konečky prstů vyrazila mimo. Z následného rohu se dostala k zakončení Stařinská, ale její hlavičkový pokus orazítkoval jen břevno. V 81. minutě zkusila Růžičková dlouhým výkopem vysunout Valáškovou, která využila zaváhání domácích stoperek a svůj samostatný nájezd zakončila svou druhou brankou v utkání. V 89. minutě si na střed naběhla Janků, která průnikovou přihrávkou vysunula Waltrovou a ta prostřelila domácí brankářku. Na konečných 4:1 završila Valášková po krásném centru ze strany od Molkové a dovršila tak svůj první hattrick v dospělém fotbale.

K utkání holky přistoupily velmi zodpovědně a i přes individuální chyby, kterých jsme se v zápase dopouštěli, jsme předvedli kvalitní týmový výkon. Výsledek je pro soupeře krutý, neboť nebyl horším týmem, ale díky skvělé defenzivní činnosti našich hráček si vytvořil jen dvě vyložené šance. Věříme, že se nám nedostatky podaří odstranit a dostaneme do hry větší jisotu a klid.

NE 28. 4. 2019 15:00 Sparta Praha - 1. FC Slovácko
kde: TCM Strahov
odjezd: 9:00 Širůch

SO 27. 4. 13:30  Lokomotiva Brno - 1. FC Slovácko

hřiště: Sokolova 2, Brno - tráva

odjezd: 10:30 širůch

SO  30. 3.  9:30  1. FCS - Morkovice

sraz: 8:45 Sady