Spartak Myjava - 1.FC Slovácko 1:0 (0:0)

Přípravné utkání

Sestava : Růžičková (46.Bátkyová) - Stařinská, Krejčířová, Janků, Hanáčková (46. Bieliková) - Janíková, Furiková (46.Muláková), Příkaská (70.Furiková) - Waltrová, Strožová (70.Pěčková), Pěčková (46.Illéšová)

Na další přípravné utkání jsme vyrazili do Myjavy. Při větší absenci hráček jsme sáhli pro doplnění do juniorky, kdy některé hráčky okusily atmosféru dospělého fotbalu poprvé. Zápas nám výsledkově ani herně nevyšel. V úvodu utkání na nás soupeř vletěl a chvíli trvalo, než jsme se s tlakem vyrovnali a začali přebírat iniciativu. Bohužel nám v přechodové fázi chyběla přesnost, kvalita a rychlost a proto většina našich útoků končila na domácí obraně. Soupeř si vypracoval šance pouze po našich chybách. Vedení na naši stranu mohla strhnout ve 20. minutě Waltrová, která využila centru Pěčkové z křídla, ale její hlavička se mezi tři tyče nevešla. Ve 30. minutě jsme zahrávali rohový kop. Ve skrumáži na malém vápně se zorientovala nejlépe Waltrová, která svůj pokus namířila do dobře postavené brankářky. Následná dorážka z dílny Janíkové skončila nad brankou. U poslední vážnější situace z prvního poločasu byla opět aktivní Waltrová, která využila přiťuknutí Příkaské a nechala vyniknout domácí brankářku.

Do druhého poločasu jsme prorotovali všechny hráčky, což se podepsalo na plynulosti hry. Holky se rychle zvedly, ale ohrozit soupeřovu branku se nám nepodařilo. Pořád jsme kazili spoustu přihrávek a nemohli se dostat do soustavného tlaku. Soupeř nás trestal už jen z dlouhých nákopů, což nakonec rozhodlo. V 80. minutě šla domácí útočnice sama na Bátkyovou, která její pokus ještě zlikvidovala. Z akce jsme se nepoučili a tak v 90. minutě po centru domácí hráčky udeřily a stanovily výsledek utkání na 1:0 pro Myjavu.

Holky se praly nejen s nepříznivým počasím, ale také houževnatým soupeřem, který naše mladé hráčky nešetřil a uštědřil jim pár šrámů. I přes nepříliš podařený výkon se holkám nedá upřít snaha o vstřelení branky. Věříme, že snahu příště přetavíme i v nějakou tu branku.

PÁ 19.4. 2019 18:00 1.FCS - Lokomotiva brno
kde: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty Uherské Hradiště
sraz: 16:30

ÚT 2. 4. 12:30  1. FCS - Pardubice

sraz: 11:15 Širůch

hřiště: Širůch, UMT

SO  30. 3.  9:30  1. FCS - Morkovice

sraz: 8:45 Sady