Sparta Praha - 1. FC Slovácko 5:1 (2:0)

SPARTA PRAHA : 1. FC SLOVÁCKO  5:1 (2:0)

Branka: Molková

Sestava: Růžičková – Stařinská (81’ Šenkeříková), Bieliková, Klímová, Janků  – Waltrová (57’ Molková) Krejčířová, Janíková, Strožová (71’ Příkaská), Sedlačíková (71’ Pěčková)  – M Saager (57’ Psotková)

Další mistrovské utkání odehrálo Slovácko proti Spartě Praha. V prvních třiceti minutách Slovácko domácí Spartu hodně trápilo. Sparta měla převahu v držení míče, ale dobře bránící holky ze Slovácka ji nepouštěly do gólových příležitostí. V 17’ minutě utkání mohlo jít do vedení Slovácko, ale lob Kataríny Strožové jen těsně přeskočil břevno domácí brány. O minutu později se pěknou střelou prezentovala Kayla Saager, ale domácí brankářka si s touto střelou poradila. Ve 35’ minutě utkání se do vedení dostal domácí tým Sparty. Po rohovém kopu a odraženém míči se střelou k tyči prosadila domácí Bertholdová 1:0. Těsně před poločasem zvýšila vedení Sparty Martínková, která se prosadila hlavou po centrovaném míči.

Ve druhém poločase začala Sparta být více aktivní a v 67’ minutě utkání se po pěkné průnikové přihrávce za obranu Slovácka prosadila Baucomová 3:0. Slovácko se nepoložilo a hrozilo z brejků. V 75’ minutě utkání si na průnikovou přihrávku za obranu domácího týmu naběhla Molková, která pěknou střelou nedala domácí brankářce šanci 3:1. Závěr utkání se Slovácku nepovedl v rozmezí dvou minut udělaly holky dvě zbytečné chyby a soupeři doslova Spartě darovaly dva góly. Utkání tak skončilo výhrou Sparty 5:1.

Hodnocení trenéra:

Konečný výsledek je pro nás až příliš krutý. Mrzí mě závěr utkání a bránění centrovaných míčů. Přesto si myslím, že holky odehrály slušné utkání a za výkon se stydět nemusí. Pokud se nám podaří na tento výkon navázat, zlepšit bránění v prostoru před bránou a budeme se ještě více koncentrovat v průběhu hry, můžeme pomýšlet na lepší výsledky.

NE 27. 10. 14:30  Dukla Praha - 1. FC Slovácko

odjezd: 8:30 Širůch

hřiště: Praha - Juliska, tráva

SO 26. 10. 09:30 1.FCS WU15 - Zlechov

sraz: 8:30 Sady