Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)

Slovan Liberec – 1. FC Slovácko  1:1 (1:1)

Branka: Jieun Kim

Sestava: Růžičková – Stařinská, Duncan, Klímová (58. Siváková), Janků – Krejčířová, Kim, Příkaská – Molková, Psotková, Waltrová

V předposledním zápase této sezóny jsme zajížděli do Frýdlantu v Čechách, kde mají svůj azyl fotbalistky Liberce. Do utkání jsme vstoupili aktivně a první polovinu poločasu jsme byli aktivnější a vytvářeli jsme si nebezpečnější situace, nejnadějněji vypadaly šance Kim, která se 2x zjevila sama za obranou soupeře – jednou ji vychytala brankářka a podruhé stihla domácí obrana její šanci uhasit, ve 20. minutě jsme dostali míč do sítě po rohovém kopu, ten však pro ofsajd neplatil. Poté se hra vyrovnala, domácí hráčky přidaly v pohybu a důrazu. Bohužel hned první vážnější šance domácích skončila gólem – nezachytili jsme dlouhý míč za obranu, ten domácí hráčka přihrála před bránu neobsazené Kožárové a ta se nemýlila – 1:0. Za 5 minut však bylo srovnáno – na půlící čáře si míč zpracovala mimo dosah domácích obránkyň Kim a svůj samostatný nájezd zakončila lobem a srovnala na 1:1. Tak skončil i první poločas.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně, ale domácí obrana byla pozorná a do zakončení nás nepouštěla. S postupem času přebíraly otěže domácí hráčky, jejich akce však postrádaly přesnost ve finální fázi, když už se do šance dostaly, tak netrefily bránu nebo byla na místě připravená Růžičková, která vychytala 2-3 nebezpečné situace domácích. Na druhé straně se do šance řítila Molková, kterou však na poslední chvíli zablokovala domácí stoperka. Do konce zápasu se už nic vážnějšího nestalo a zápas tak skončil dělbou bodů.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

SO 23. 11. 08:30 PRAGA CUP

hřiště: HAMR Sport Štěrboholy