Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko  1:1 (1:0)

SLOVAN BRATISLAVA - 1. FC SLOVÁCKO  1:1 (1:0)

Branka: Příkaská

Sestava: Růžičková – Stařinská (46‘ Pěčková), Krejčířová, Janků, Sedlačíková – Šenkeříková, Příkaská, Holá – Molková, Waltrová (46‘ Psotková), Strožová

V prvním přátelském utkání nové sezóny jsme zajížděli na Slovan Bratislava. Utkání bylo v prvních minutách oboustranně opatrné se spoustou ztracených míčů ve středu hřiště. Z těchto ztrát těžily domácí hráčky a několikrát nás rychlým přechodem ohrozily. Do vedení se dostaly domácí hráčky, které využily našeho nedůsledného bránění a špatné rozehry. Po obdrženém gólu se holky začaly více dostávat na polovinu soupeře, především po stranách hřiště, ale centrované míče si nedokázaly najít. První poločas tak skončil 1:1.

Do druhého poločasu holky vstoupily aktivněji. Začaly napadat rozehru domácího týmu vysoko na jeho polovině. Toto napadání dělalo domácím problémy a po ztrátách domácích hráček se holky dostávaly častěji na míč a vytvořily si několik příležitostí. Jednou z nich byla krásná střela z 25 metrů Terezy Molkové, ale domácí brankářka ji vytáhla na rohový kop. Další dobrou příležitost měla Nela Krejčířová, která po rohovém kopu hlavičkovala vedle brány. Domácí hráčky se ve druhém poločase utkání dostaly do třech zajímavých brejků po našich individuálních chybách, ale nedokázaly je využít. Při prvním výborně zasáhla Bára Růžičková, při druhém nám pomohla tyč brankové konstrukce a při třetím se výborným obranný zákrokem prezentovala Kristýna Janků. Za několik minut později se nám podařilo vyrovnat. Krásnou průnikovou přihrávku za obranu domácích využila ke vstřelení gólu Kristýna Příkaská. Ke konci utkání měly holky další tři slibné gólové příležitosti, ale nedokázaly je využít a tak utkání skončilo remízou 1:1.