SK Slavia Praha : 1. FCS 8:0 (5:0)SK Slavia Praha : 1. FCS 8:0 (5:0)

10. kolo I. ligy kopané žen

1.FCS: Růžičková – Waltrová (55. Stařinská), Šperová (55. Bieliková), Siváková, Janků – Valášková, (58.Příkaská), Krejčířová, Šenkeříková (60.Krištofová) – Malatová (60. Molková), Bychkova, Sedlačíková

Poslední venkovní zápas podzimní části nás nasměřoval do Prahy, kde jsme změřili síly s účastníkem čtvrtfinále ligy mistryň – Slavií Praha. Hned od začátku utkání byly domácí hráčky aktivnější a již ve 4. minutě šly do vedení. Na levé straně se uvolnila domácí útočnice, která míč naservírovala na malé vápno, kde byly domácí hráčky pohotovější a na třikrát překonaly Růžičkovou. Naše holky houževnatě bránily a snažily se rychle dostupovat soupeřky tak, abychom mohly využít zisku míče pro následný protiútok. Slávistky jsme do vyloženějších šancí nepouštěly až do 31. minuty, kdy si míč vzala domácí stoperka a ze 30-ti metrů vypustila křižnou střelu do pravé horné části branky a zvýšila vedení domácích na 2:0. Druhý gól nás nalomil a od této chvíle nás začala Slavia výrazně přehrávat. V naší obraně se začaly tvořit okénka a Slavia toho využila v podobě dalších tří vstřelených branek. Skóre prvního poločasu se zastavilo na výsledku 5:0.

Do druhého poločasu jsme chtěli vkročit aktivně a pokusit se navázat na výkon z úvodu zápasu. Srazila nás ovšem standardní situace, kterou domácí hráčka umístila přesně a tak se stav zápasu změnil na 6:0. O 4 minuty později jsme se dopustili individuální chyby uvnitř pokutového území a Slavia nás potrestala, když přidala již sedmou branku utkání. Po prostřídání čerstvých sil se hra začala vyrovnávat. Pouze gól tomu chyběl. Nejblíže vstřelení branky měla Krištofová, která stoperce vypíchla míč a postupovala na domácí brankářku. I pod tlakem dotírající soupeřky se jí podařilo zakončit. K naší smůle se míč nejprve odrazil od jedné tyčky, následně poskakoval po brankové čáře až ke druhé tyčce, od které se odrazil ven. Slavia se i nadále snažila skóre navýšit, ale proti stála buď branková konstrukce, nebo jistá Růžičková společně s naší obranou. Tečku za utkáním přidala hostující záložnice, která využila skuliny v obraně a ze strany prostřelila Růžičkovou.


DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKAŽENY

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMTU - 18

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT
 

 

 

 U - 15

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch

hřiště: UMT Brno-LíšeňU - 13

SO 9. 11. 12:15 Hluk - 1.FCS WU13

sraz: 11:15 

hřiště: Hluk

 U - 11


U - 9

 

PARTNEŘI