SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

SK Slavia Praha - fotbal – 1.FC Slovácko 4:0 (2:0)

Sestava: Růžičková – Stařinská, Klímová, Bieliková, Janků – Molková (80’ Malatová), Janíková, Holá, Příkaská (46’ Illéšová), Pěčková – Psotková (78’ Šenkeříková)

Holky ze Slovácka nastoupily na hřišti vedoucí Slávie a domácí tým v úvodu utkání zaskočily aktivní hrou. Svou aktivitou se dostaly do dvou slibných situací. V té největší byla Janíková, ale její střelu domácí obrana tečovala nad bránu. Bohužel v rozmezí 23. a 26. minuty Slovácko dvakrát zbytečně inkasovalo. Když v obou případech měly domácí hráčky moc prostoru pro vstřelení branky. Přesto se holky nepoložily a snažily se především rychlými brejky ohrozit domácí brankářku. Velkou šanci měla ve 41’ Pěčková, kterou však vychytala domácí brankářka Lukášová.

Ve druhém poločase měly na svých kopačkách míč především hráčky Slávie, ale dlouho nedokázaly najít recept na dobře organizovanou hru Slovácka, které se spoléhalo na brejkové situace. Holky ze Slovácka nedokázaly tyto situace dotáhnout až do gólu. Před koncem utkání se v rozmezí třech minut trefila dvakrát domácí Slávia a utkání tak skončilo výhrou domácího týmu 4:0.

Hodnocení trenéra:

Vyšel nám začátek utkání. Holky byly aktivní a odvážné. Je škoda, že se holky gólově neprosadily. Ještě za stavu 2:0 pro Slávii měly holky velkou šanci, která však nabyla využita. Ve druhém poločase hrály holky dobře v defenzívě, ale brejkové situace nedokázaly vyřešit. U prvních dvou inkasovaných gólů jsme domácím hráčkám dali moc prostoru. I přes prohru musím holky pochválit za nasazení a přístup k utkání, ve kterém jsem viděl spousty dobrých věcí, na které můžeme navázat v dalších utkáních.

SO 22. 3.  15:00  FK Pardubice - 1. FCS

hřiště: Pod Vinicí, ul. K Vinici 1901, Pardubie - tráva

odjezd: 9:30 Širůch

15. 3. 15:30 1. FCS WU18 - Slavia Praha WU18

hřiště: UMT - širůch

sraz: 14:00 Širůch

18. 3. 12:00 FK Pardubice WU18 - 1. FCS WU18

hřiště: Letní stadion Pardubice, U stadionu - tráva