Představení: Nový trenér žen Petr BláhaPředstavení: Nový trenér žen Petr Bláha

Představujeme: PETR BLÁHA - nový trenér žen

Ženy 1. FC Slovácko se můžou od následující sezóny těšit na nového trenéra. Hlavním trenérem bude Petr Bláha. Více o novém trenérovi a jeho cílech do nové sezóny se dočtete v následujícím rozhovoru.

1) Ahoj Peťo, mohl bys nám přiblížit tvoji hráčskou a především trenérskou kariéru? Které trenérské angažmá nebo okamžik tě v trenérském životě nejvíce ovlivnilo?

Od šesti let jsem působil jako hráč v SK Hanácká Slávie Kroměříž. Prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi. Také jsem odehrál několik utkání za A-tým. Pak jsem nastupoval v nižších soutěžích a fotbal hraji doteď. Trénovat jsem začal v pětadvaceti a samozřejmě v Kroměříži. Trénoval jsem všechny mládežnické kategorie. Když pak začala hrát fotbal dcera, prošel jsem s ní od přípravky až po starší žáky vše. Byla to velká zkušenost, vidět vývoj mladých hráčů po dobu několika let. S kroměřížskou U19 se nám podařilo vyhrát moravskoslezskou fotbalovou ligu a mám velkou radost, že kluci z ročníku 2004 se prosazují v ligových týmech. V mládežnických týmech jsem trénoval také Marka Havlíka, který teď působí právě na Slovácku. Před rokem jsem začal trénovat v 1.A třídě muže FC Kvasice. Stal jsem se trenérem některých mých bývalých spoluhráčů a dorostenců, které jsem trénoval v Kroměříži. V trenérském životě mě ovlivnily především hráči, trenéři a také rodiče. Vždy se snažím hledat dobré věci, o kterých jsem přesvědčen, že jsou správné.

2) Co se týká ženského fotbalu, tak nejsi úplným nováčkem.  Poslední 2 roky jsi působil kromě chlapeckého fotbalu také jako asistent u juniorek 1. FC Slovácko. Jak hodnotíš tyto 2 roky u dívek?

Kladně, holky na mě udělaly dobrý dojem a měl jsem možnost získat zase další zkušenosti. Juniorka Slovácka má mladý a velmi dobrý tým. Holky musí na sobě dál pracovat, aby mohly svůj talent dál rozvíjet. Věřím, že tento tým své kvality ještě v pořádné parádě předvede.

3) Od nové sezóny přebíráš jako hlavní trenér ligový tým žen 1. FC Slovácko? Jak se rodil tento přestup od chlapeckého fotbalu a co bylo zásadní při tvém rozhodování?

Po několika letech v Kroměříži jsem začal cítit, že je potřeba udělat změnu, a když jsem dostal nabídku, tak jsem neváhal. Je to pro mě nová výzva. Některé hráčky znám více, některé méně, ale na všechny se těším.

4) Mohl bys nám přiblížit, jak bude vypadat letní příprava?

Budeme s holkama trénovat čtyřikrát v týdnu a odehrajeme několik přípravných utkání. Týden před prvním mistrovským utkání budeme mít herní soustředění zakončené přípravným utkáním s Austrií Vídeň.

5) Není tajemstvím, že Slovácko sází na mladé hráčky a hráčky, které prošly mládežnickými týmy 1. FC Slovácko.  Jaké máš ambice a cíle do další sezóny?

Sázet na mladé hráčky je samozřejmě dobře, ale důležité je si uvědomit, že zkušenost si mladé hráčky od někoho musí vzít. Preferuji vyváženost celého týmu, který musí pracovat společně. Fotbal je týmový sport.

 


DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKAŽENY

NE 27. 9. 14:00 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha

sraz: 12:45 

hřiště: MFS Miroslava ValentyU - 18

ST 13. 10. 14:00   1. FCS WU18 - Pardubice WU18

odjezd: 12:15 - širůch šatny

sraz: 12:45

hřiště: Dolní Němčí

SO 16. 10. 14:00   1. FCS WU18 - Teplice WU18

sraz: 12:45

hřiště: Dolní Němčí

 

 

 

 

 U - 15

 

 

 

 U - 13

-U - 11

NE 30. 5. 2021 10:00 Staré Město - 1. FC Slovácko

Sraz: 9:30

Hřiště: Staré Město - RybníčekU - 9

NE 30. 5. 2021 10:00 Staré Město - 1. FC Slovácko

Sraz: 9:30

Hřiště: Staré Město - Rybníček

 

 

PARTNEŘI