Další příprava 1. FCS WU18

Juniorky během posledních 8 dnů odehrály hned 4 přípravné zápasy a završily tak nejnáročnější část zimní přípravy na jarní část sezóny. Postupně se utkaly s hráčkami Myjavy, se staršími žáky Rymářova, staršími žáky Jiskry staré Město a včera zakončily náročný program utkáním ve Vídni, kde proti nim stál rezervní tým USC Landhaus/Austria Vídeň. Níže přínášíme krátký report z odehraných zápasů.

Myjava WU19 - 1. FCS WU18   1:2 (0:0)

Branky: Illéšová, Ježková

Nastoupily: Fojtíková, Ježková, Šperová, Horáková, Hanáčková, Muláková, Holá, Furiková, Škanderová, Illéšová, Ceremugová, Chybíková, Střížová, Pěčková, Stavjaníková

V zápase s Myjavou jsme byli celý zápas lepším týmem, dloho jsme se však nemohli prosadit střelecky, i když šance byly. V prvním poločae domácí hráčky hrozily zejména po rychlých protiútocích, k vážnějšímu ohrožení branky se však nedostaly. Ve druhém poločase se naše aktivita stupňovala a soupeře jsme zatlačily na jeho polovině. Zasouženě jsme se dostali do vedení po hlavičce Illéšové, zanedlouho na to náš náskok zvýšila Ježková střelou zpoza vápna. Domácí už jen korigovaly po chybě v naší obraně na konečných 2:1.

Rýmařov U15 - 1. FCS WU18  1:1 (1:1, 0:0, 0:0)

Branka: Illéšová

Nastoupily: Škrabalová, Ježková, Horáková, Ohlídalová, Hanáčková, Tomečková, Holá, Furiková, Žufánková, Illéšová, Pěčková, Muláková, Jordánková, Jonášová, Chybíková

Hned za dva dny v neděli byl na programu další zápas, tentokrát ve Valašském Meziříčí, kde jsme se v rámci jejich soustředění utkali s klukama Rýmařova. Hrály jsme 3 x 30 minut. Zápas byl ovlivněn silným větrem, který ztěžoval kombinaci i pohyb. Kluci se ujali vedení, za nás odpověděla Illéšová, která využila zaváhání v obraně soupeře. Na obou stranách byly k vidění i další šance, ale žádná z nich se neujala a zápas tak skončil remízou.

Jiskra SM U15 - 1. FCS WU18  1:0 (1:0)

Nastoupily: Škrabalová, Fojtíková, Ježková, Šperová, Horáková, Ohlídalová, Ceremugová, Hanáčková, Tomečková, Holá, Jonášová, Furiková, Illéšová, Škanderová, Chybíková, Žufánková

V týdnu jsme se utkali s naším tradičním soupeřem - staroměstskou Jiskrou. Zápas skončil hubeným vitězstvím kluků, holky se bohužel předháněly v zahazování šancí, když neproměňovaly ani ty nejvyloženější. Holky však zapás odehrály s velkým nasazením, byl to pro holky již 3. zápas v 6 dnech.

USC Landhaus/Austria Vídeň - 1. FCS WU18  0:4 (0:1)

Branky: Polášková 3x, Illéšová

Nastoupily: Fojtíková, Škrabalová, Ježková, Horáková, Ohlídalová, Ceremugová, Holá, Tomečková, Furiková, Illéšová, Chybíková, Pěčková, Jonášová, Jordánková, Muláková, Polášková

Po 2 dnech volna jsme zajížděli do Vídně, kde jsme se utkali s rezervním týmem USC Landhaus/Austria Vídeň. V prvním poločase naše hra postrádala přesnost, často jsme o míče přicházeli již v přechodové fázi. Těsně před poločasem holky předvedly pohlednou kombinační akci po ose Chybíková - Holá a zakončující Illéšová, které míč dotlačila do sítě a poslal nás do kabin s jednobrankovým náskokem. Domácí hráčky hrály nepříjemný důrazný fotbal, který nám místy dělal problémy. Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb bez míče a soupeř s tím začal mít velké problémy. V koncovce zazářila po zranění se vracející Polášková, která postupně zkompletovala hattrick, po přihrávkách Furikové a Illéšové. Holky tak zcela zaslouženě zvitězily, domácí do vážnějších šancí nepustily.

Teď už na holky čekají poslední 2 týdny před startem ligové soutěže. Ten druhý pak bude vyplněn 3 - denním herním soustředěním ve Valašském Meziříčí.

NE 24.3. 2019 15:30 Dukla Praha - 1.FCS
odjezd: 9:30 Širůch
hřiště: Na Julisce 28/2, Praha - Dejvice, UMT

NE 24. 3. 14:00  Trenčín ženy - 1. FCS

odjezd: 11:45 Širůch

sraz: 13:00 Stadion na Sihoti

hřiště: Stadion na Sihoti

SO  23. 3.  10:00  Líšeň - 1. FCS