1.FC Slovácko - ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Přípravné utkání

1.poločas : Bátkyova – Waltrová, Bieliková, Klímová, Janků – Siváková, Příkaská, Krejčířová – Malatová, Strožová, Sedlačíková

2.poločas : Bátkyova – Stařinská, Siváková (68. Bieliková), Klímová (68. Janků), Janků (68. Waltrová) – Janíková, Valášková, Šenkeříková – Skramuská, Molková, Sedlačíková (68. Malatová)

Branky: 37. Klímová, 46. Molková

V prvním zápase zimní přípravy jsme změřily síly s tradičním soupeřem a to Slovanem Bratislava. Zápas se odehrál v dobrém tempu. V úvodu zápasu byly aktivnější soupeřky z Bratislavy. Houževnatě napadaly naši rozehrávku, z čehož pramenily i závary před naší brankou. My jsme těžily z rychlých brejků, ale k závažnějšímu ohrožení branky jsme se nedostaly. Do největší šance v prvním poločase se Slovan dostal opět po naší nepřesné rozehrávce. Od změny skóre nás udržela Bátkyova, která pokus zlikvidovala. Naše holky se snažily rychlými útoky zaskočit soupeřovu obranu. Pokusy Strožové, Krejčířové i Sedlačíkové se bohužel mezi tři tyče nevešly. Změna skóre přišla v 37. minutě, když se po rohovém kopu zorientovala ve vápně nejlépe Klímová, která míč propasírovala za záda brankářky.

Do druhého poločasu jsme vstoupily velmi aktivně. Již po půl minutě využila dlouhého míče Molková, která na půlce prchla obraně a zvýšila na 2:0. Soupeřky nepolevily a snažily se o změnu skóre. Nejblíže tomu měly v 55. a 57. minutě, kdy nejprve orazítkovaly střelou ze střední vzdálenosti břevno a v druhé šanci nás zachránila pravá tyč branky. V 60. minutě mohla náskok navýšit opět Molková. Tentokráte její samostatný únik brankářka zneškodnila. Z následného dohrání akce míč poskakoval po brankové čáře, ale Waltrová na něj nedosáhla. Poslední výraznější šanci měly hosté, když si hráčka navedla míč ze strany a vyzkoušela pozornost Bátkyové, která změnu skóre nepřipustila. Hra se následně odehrávala mezi šestnáctkami a naše holky soupeřky do další příležitosti již nepustily.

Ač nám zápas vyšel výsledkově, nejsme s herním projevem úplně spokojeni. Chyběla nám větší kvalita v přihrávkách a přechodové fázi. Pevně věříme, že se nám nedostatky podaří v průběhu přípravy vypilovat a budeme předvádět kvalitní fotbal, na který jsme zvyklí.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

SO 23. 11. 08:30 PRAGA CUP

hřiště: HAMR Sport Štěrboholy