1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 1:7 (0:4)

1.FC Slovácko - SK Slavia Praha  1:7 (0:4)

1. FC Slovácko - SK Slavia Praha 1:7 (0:4)

rozhodčí: Čampišová, Soukupová, Hausnerovvá - delegát FAČR  Caletka

ČK: 0 – 0

ŽK: Janíková - 0

Branky: 49. Saager  -  26. Divišová, 33. vlastní (Klímová), 36. Persson, 39. a 64. Kožárová,  72. a 90+1. Szewiecková

Sestavy:

Slovácko: Růžičková - Janků, Bielikova, Klímová, Sedlačíková(46. Šperová) - Krejčířová, Janíková(65. Příkaská), Strožová(73. Šenkeříková) - Molková, Saager(58. Psotková), Waltrová(46. Pěčková)

trenér: Bláha Petr        asistent:  Šamaj Milan

Slavia:  Lukášová - Jarchovská(67.Dědinová), Sedláčková(58. Necidová), Bartovičová, Khýrová -Svitková, Persson(78. Krejčiříková), Černá - Divišová(73. Veselá), Kožárová, Szewiecková

Trenér: Kolomazník Michal      asistent: Pěničková Blanka

Vedoucí celek ligy a úspěšný účastník Ligy mistrů žen - Slavia Praha - přijel do Hradiště v roli vysokého favorita a nutno přiznat, že tuto ambici beze zbytku naplnil. Slavia od počátku přehrávala domácí rychlostí a dobrou kombinací. Už ve 4. zahrozila Szewiecková střelou do břevna. I když v následujících minutách převaha Slavie v poli rostla, domácí hráčky statečně a obětavě bránily a do vyložených šancí Slavii nepouštěly. Až ve 27. přišla ztráta míče, rychlé přenesení hry Slavie na pravou stranu na Divišovou a ta otevřela skóre - 0:1. Za chvíli pak přišla černá desetiminutovka pro domácí. Ve 30. ještě skončila střela aktivní Divišové na tyči, ale ve 33. Klímová ve snaze zachytit centr Černé umístila míč za záda Růžičkové - 0:2. Ve 35. zaútočilo i Slovácko, ale Strožová po příhrávce Saager mířila vedle. Ve 36. přistál nedůrazný odkop Strožové přímo na kopačkách Persson a bylo to 0:3. Ve 39. nedůraz v obraně znamenal, že se k míči dostala Kožárová a její povedená střela uzavřela účet první půle - 0:4. Ve druhém poločase zahrozila hned ve 48. hlavou Svitková, ale Růžičková byla na místě. Prakticky z protiútoku (ve 49.)se k míči dostala Saager a křížnou střelou po zemi překonala Lukášovou - 1:4. V dalších minutách měla Slavie převahu, ale střelecky byla úspěšná  až v 64. Kožárová - 1:5. Do konce zápasu se pak ještě 2x prosadila agilní Szewiecková v 72. a v 90+1. a upravila pak stav na konečných 1:7. Slavii lze jen přát, aby se jí podobně dařilo i v utkáních Ligy mistrů.

Vyjádření trenéra:

Utkání jsme dnes výsledkově i herně nezvládli. Chybělo nám nasazení a chuť do hry. Nedokázali jsme si rozehrát míč a založit nějakou akci. Když už jsme míč získali, druhou nahrávkou jsme o něho přišli. Slávia byla jednoznačně lepší ve všech činnostech a výsledek odpovídá průběhu hry. Takové utkání se taky někdy hrají, ale měli bychom se z chyb poučit a v Liberci náš výkon napravit.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch