1. FC Slovácko - Lokomotiva Brno-Horní Heršpice 1:2 (1:1)

rozhodčí: Jílková, Bystroňová, Čampišová  -  delegát FAČR  Kundelius

Branky: 19.(pen)  Janíková - 24. Dianišková, 52. Mazúchová

Slovácko: Růžičková - Šperová, Krejčířová, Janků, Sedlačíková - Šenkeříková(69. Žufánková), Janíková, Holá - Molková, Waltrová, Pěčková(57. Strožová)

Trenér: Petr Bláha

Heršpice:  Havlíčková -Fojtíková(60. Kovaříková), Krištofová Tereza, Chlápková, Ondřejková - Pušková Anna, Dianišková, Pušková Tereza, Lišková(91. Kukučová) -

Krištofová Šárka(73. Ganiecová),  Mazúchová(88. Haklová),

Trenér: Jaromír Piták

Za krásného počasí a s pěknou diváckou kulisou přivítaly ženy Slovácka na stadionu Miroslava Valenty v moravském derby celek Lokomotivy Brno - Horní Heršpice. Tedy ten celek, se kterým v jarní části svedly nervy drásající souboj o postup do nástavby 1. ligy kopané žen. Utkání začalo oboustranně v tempu. Už v 1. nebezpečně zaútočily Heršpice, ale Lišková hlavičkovala nad. O minutu později na druhé straně se do výhodné pozice dostala Pěčková, ale její střela jen olízla břevno brněnské branky. Slovácko lépe kombinovalo, bylo více na míči a získávalo převahu v poli. Heršpice se soustředily na zhuštěnou obranu a podnikaly rychlé protiútoky, nebezpečné byly ze standardních situací(rohové kopy). Od 10. minuty byla převaha Slovácka zřetelná. Domácí hráčky mohly jít do vedení ve 12., ale po rohovém kopu a střele z malého vápna skončil míč na břevně branky Havlíčkové. Z převahy vytěžily hráčky Slovácka další standardní situace, ale zakončení chybělo. V 19. se v pokutovém území hostů dostávala k míči Janíková a byla faulována. Pokutový kop sama bezpečně proměnila a poslala domácí tým do vedení - 1:0. Z vedení se však domácí hráčky dlouho neradovaly. Po rohovém kopu hostí a nedůrazu v obraně se míč dostal k Dianiškové a ta střelou k tyči nedala Růžičkové šanci - 1:1. Do konce poločasu mělo Slovácko nadále převahu, ale do šancí se moc nedostávalo. Heršpice zahrozily ve 40. střelou z dálky, kterou Růžičková vytáhla na roh. Nakonec mohlo jít Slovácko v poslední minutě prvního poločasu do vedení, ale hosty zachránila po hlavičce Waltrové tyč. Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Slovácko mělo převahu. Bohužel po chybě v poli v 52. se k míči dostala Mazúchová  a střelou k tyči poslala Heršpice do vedení 1:2. Domácí branka poněkud zaskočila. Slovácko však mělo brzy znovu velkou převahu v poli, bohužel bez šancí. Výsledkem byla jen řada rohových kopů (mezi 56.-58. dokonce pět po sobě). A když už se naskytla šance k zakončení, chyběl potřebný klid. Heršpice se v té době "zakopaly" před svou brankou a tuto hradbu nedokázaly domácí hráčky překonat. A tak si body z utkání, ve kterém domácí hráčky byly fotbalově lepší, odvezl soupeř.

Hodnocení trenéra:

Dnešní utkání jsme nezvládli. Holky měly převahu v držení míče, ve středu hřiště slušně kombinovaly, ale fotbal se hraje na góly a ty holky dnes nedaly. Navíc holky udělaly dvě zbytečné a podobné chyby při bránění.  V prvním poločase holkám chybělo také štěstí. Druhý poločas holky hrály převážně na polovině soupeřek, ale bez větší gólové příležitosti. Naše akce končily u šestnáctky soupeřek. Chyběla nám větší přímočarost k soupeřově bráně a náš přechod do útoku byl pomalý. Měli jsme spoustu standardních situací, které byly dobře zahrány, ale ve vápně soupeřek si holky nedokázaly najít míč. Je to pro nás zklamání, ale takový je fotbal. Teď se z této prohry musíme oklepat a připravit se na další utkání

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch