1.FC Slovácko - Lokomotiva Brno Horní Heršpice 2:3 (2:0)

Čtvrtfinále poháru FAČR žen

rozhodčí: Vévodová, Jílková, Koryčanská

ČK: 0 – 0

ŽK: 2 - 1

Branky: 27. Krejčířová, 45. Waltrová - 70. Oshima, 82. Andujar(PK), 90. Žemberyová

Sestavy: Slovácko: Bátkyová - Waltrová, Bielikova, Šperová(46. Stařinská), Janků - Krejčířová, Janíková(40. Příkaská), Valášková - Molková(64. Pěčková), Strožová(68. Illéšová), Sedlačíková

Trenér: Filip Hančík,

Heršpice: Havlíčková - Kukučová, Chlápková, Ondřejková,Haklová - Dianišková, Krištofová, Andujar - Pušková(57.Mazúchová), Žemberyová, Lišková(46. Oshima)

Trenér: Milan Matějka, asistent: Jaromír Piták

Ve čtvrtfinále Poháru FAČR kopané žen přisoudil los ženám Slovácka ambiciózní celek Lokomotivy Brno - Horní Heršpice. Do utkání vstoupily o něco lépe domácí hráčky, ale z aktivity vytěžily jen dva rohové kopy, které zůstaly bez využití. Heršpice se postupně osmělovaly, v 9. šla však střela z přímého kopu vedle. Celkově byl na úrovni zápasu znát začátek sezóny - hrál se sice rychlý, ale kombinačně velmi nepřesný fotbal, takže ani brankových příležitostí mnoho nebylo. Za zmínku snad stojí jen střela Janíkové v 19., která jen těsně minula branku Heršpic. Ve 27. však domácí rozehrály rychlou akci, míč po ose Janíková - Strožová dolétl až před Krejčířovou a domácí hráčky vedly 1:0. Slovácko se pak do poločasové přestávky prosadilo ještě jednou, když ve 45. trefila Strožová břevno a Waltrová pohotově vrátila míč do sítě - 2:0.

Do druhého poločasu tak Slovácko vstupovalo s poměrně nadějným náskokem. Bohužel , ve druhém poločase se domácí hráčky zatáhly na vlastní polovinu, aktivitu ve hře zcela přenechaly bojovnému soupeři a po zásluze byly potrestány. Už v 61. hrozily Heršpice při závaru před brankou Slovácka. V 70. se však už prosadila střídající Oshima a snížila na 1:2. V 80. posoudila rozhodčí pád hostující hráčky jako následek faulu a nařízený pokutový kop Andujar bezpečně proměnila - 2:2. Další brance zabránila v 85. pohotovým zákrokem Bátkyová, na druhé straně Valášková nedokázala v 87. ve vyložené šanci překonat hostující brankářku. Když už se zdálo, že o postupujícím budou muset rozhodnout pokutové kopy, napřáhla v 90. z dobrých dvaceti metrů Žemberyová a střelou pod břevno nedala Bátkyové šanci - 2:3. Zajistila tak Heršpicím zasloužený postup do semifinále poháru. Stínem utkání bylo zranění domácí kapitánky Elišky Janíkové, které ji vyřadí ze hry na dlouhou dobu.