1. FC Slovácko - FK Pardubice     3:0 (0:0)

rozhodčí: Hausnerová, Koryčanská, Žáková - delegát FAČR Ondráš

ŽK: 0 – Kubečková, Reinberková, Dvořáková

Slovácko: Růžičková - Stařinská,  Bieliková,  Klímová, Janků - Příkaská(87. Šenkeříková), Janíková(42. Holá), Krejčí -  Waltrová(56. Strožová), Psotková(77. Illéšová), Sedlačíková(89. Pěčková)

Trenér: Petr Bláha

Pardubice: Maršíková - Matějková(62. Ninczová), Kupková, Reinberková(75. Fialová), Kubečková(56.Merklová) - Novotná, Ličmanová(67. Prokůpková), Dvořáková(81. Vlačihová), Pavlasová, Kabeláčová - Kuňáková

Trenér: Ondřej Bačo   asistent: Leszek Walenczik

V dalším kole I. ligy kopané žen přivítaly ženy Slovácka na hřišti v Kněžpoli staronového účastníka nejvyšší soutěže -  FK Pardubice. Přestože celek Pardubic uzavírá současnou ligovou tabulku, jeho výkon tomu rozhodně nenapovídal. Slovácko sice získalo od počátku převahu v poli, mělo míč více na svých kopačkách, ale bojovný celek Pardubic dokázal rychlým přístupem k soupeřkám narušovat jejich kombinaci a chyb v rozehrávce využíval k rychlým protiútokům. Do brankových šancí se však nedostával. Slovácko si několik šancí vypracovalo, ale hráčky měly buď nepřesnou mušku, nebo zasáhla výborná Maršíková v brance hostí. Ta vytlačila už v 5. střelu Sedlačíkové na roh, stejně jako ve 24. střelu Psotkové. O minutu později mířila Krejčířová těsně vedle, tatáž hráčka předložila centr podél pardubické branky, žádná z domácích hráček na něj nedosáhla a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu vstoupily lépe hostující hráčky. Velkou šanci měla ve 48. Dvořáková, ale naštěstí pro domácí netrefila branku. V 49. střílela přímý kop domácí Příkaská, ale Maršíková stačila vyrazit na roh. V 53. se znovu pardubická Dvořáková ocitla sama před brankou Slovácka, ale Růžičková vytáhla skvělý zákrok a změnu stavu nepřipustila. Domácí hráčky se pak poctivou prací dostaly zpět do hry. V 57. propásly šanci dorazit míč putující podél pardubické branky. V 58. stačily opakované střely odrážet hostující obránkyně. V 59. střílela Sedlačíková, ale Maršíková byla na místě. V 71. unikla z levé strany Strožová a z ostrého úhlu křížnou střelou poslala domácí do vedení - 1:0. V 77. centrovala z leva před branku Janků a nekrytá Strožová byla opět úspěšná - 2:0. V 89. vyskočila na centr z rohu nejvýše Klímová a míč z její hlavy skončil v pardubické brance - 3:0. Domácí hráčky tak získaly na první pohled jasné vítězství, ale jen kdo byl v pěkném počasí přítomen věděl, kolik práce tyto tři body stály.

Hodnocení trenéra:

Dnešní utkání jsme výsledkově zvládli, ale jednoduché to určitě nebylo. V utkání jsme udělali několik zbytečných chyb při rozehrávce, ale soupeřky z Pardubic nás nepotrestaly. V průběhu utkání měly holky několik slibných příležitostí, ale uklidňující gól daly až v 71 minutě utkání. Od tohoto okamžiku holky začaly hrát uvolněně. Ve druhém poločase nám pomohla větší odvaha a nasazení před bránou soupeřek.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch