1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 2:0 (0:0)

rozhodčí: Vévodová, Hanáková, Žáková  - delegát FAČR  Boček

Slovácko: Růžičková - Molková(56. Valášková), Krejčířová, Jelínková, Janků - Dvořáková(62.Příkaská), Holá, Janíková, Dubcová, Furiková(62. Polášková) - Waltrová(77. Pěčková)

trenér: Petr Bláha              asistent: Milan Šamaj

Dukla:  Kubíková - Hašková(64. Strnadelová), Ajazi, Skálová, Dvorská - Pakostová(46. Pavlasová), Lišková Tereza I., Beránková, Dudová, Houbová(58. Prošková) - Hrobská(82. Lišková Tereza II.)

trenér: Daniel Sakar           asistent: Ondřej Havlas

V 1. kole ligy kopané žen přivítaly ženy Slovácka (na stadionu Miroslava Valenty) celek Dukly Praha. Slovácko nastoupilo do utkání s navrátivší se Michaelou Dubcovou i s Eliškou Dvořákovou, která přišla z Pardubic, v sestavě se objevily i Furiková a Polášková a náhradní brankářka Fojtíková, které  přešly z družstva dorostenek a na hřišti se objevila i Valášková, jež má přerušené studium v USA. Po počátečním rozpačitém oťukávání  získalo Slovácko převahu v poli a začaly se objevovat i šance.  Už ve 4. vychytala Dvořákovou brankářka Kubíková.  V 9. po chybě obrany domácích všem zatrnulo. Houbová šla sama na branku Růžičkové, naštěstí zakončila nepřesně. Pak už se dostávaly do šancí jen domácí hráčky, pohříchu jim však chyběla přesnost zakončení. Zejména velmi aktivní Klára Waltrová byla blízko vstřelení gólu. Ve 14. střílela ve skluzu nepřesně, v  18. ji zastavila protihráčka za cenu faulu , ve 25. hlavičkovala pouze do boční sítě a ve 28. nedokázala usměrnit míč do sítě po centru Molkové. Neprosadila se ani Dubcová z přímých kopů, kterým chyběly centimetry. Podobně skončila i střela Krejčířové ve 44.

Začátek druhého poločasu se Slovácku příliš nevydařil. Hráčky Dukly napadaly aktivně rozehrávku domácích (často nečistě) a kombinační hra se vytratila. Slovácko se dostávalo do hry až po více jak třetině druhého poločasu. V 57. se vyznamenala Růžičková, když  odvážným vyběhnutím zmařila šanci Dukly. Naopak po rohovém kopu domácích v 61. se vyznamenala na druhé straně Kubíková. V 67. kopala Dubcová přímý kop, ale Kubíková dokázala míč i ve skrumáži hráček najít. Domácí hráčky se tlačily do útoku, Dukla se často bránila jen dlouhými odkopy. Nakonec se však Slovácko přece jen dočkalo. Dubcová našla z rohu Krejčířovou  a ta prolomila dosavadní smůlu - hlavou otevřela skóre utkání - 1:0. V 87. zahrávaly domácí hráčky další roh. Míč z kopačky Janíkové propadl do malého vápna, kde se nejlépe zorientovala Janků a na dvakrát dotlačila míč do sítě - 2:0. Po zbytek času Slovácko kontrolovalo hru a došlo si pro vydřené, ale velmi důležité tři body.

Hodnocení trenéra:

V úvodu utkání jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, ale nedokázali jsme se prosadit. Pak jsme začali být nervózní a tempo nebylo ideální. Chybělo nám zrychlení v přechodové fázi a nabídka v křídelních prostorech. Ve středu hřiště jsme kazili velmi často jednoduché míče. V závěru utkání se nám podařilo po standardních situacích vstřelit dva góly. Jsem rád za tři body, ale na hře musíme zapracovat. Náš výkon nebyl dobrý.

NE 27. 9. 14:00 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha

sraz: 12:45

hřiště: MFS Miroslava Valenty

SO 10. 10. 13:00 SK Slavia Praha WU18 - 1. FCS WU18

sraz: 12:00