1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

rozhodčí: Koryčanská, Suchá, Žáková  - delegát FAČR  Peřina

Branky: 14. Janíková(pen.), 26. Stařinská, 58. Molková

Slovácko: Růžičková - Stařinská,Shugarts, Klímová, Janků -  Krejčířová, Janíková(88. Šenkeříková), Holá(68. Příkaská) -  Molková(79. Psotková), Saager(74. Strožová), Pěčková(46. Waltrová)

trenér: Petr Bláha     asistent: Milan Šamaj

Dukla:  Dolejšová - Davidová(76. Macečková), Lišková, Strnadelová, Novotná(81. Žočková) - Dvorská, Senická(63.Dudová), Sovany(67. Skálová), Beránková, Houbová -  Hrobská

trenér: Antonio Console   asistent: Martin Brabec

Ve 2. kole ligy kopané žen přivítaly ženy Slovácka (opět na stadionu Miroslava Valenty) celek Dukly Praha. Slovácko nastoupilo do utkání s dvěma posilami z USA (Kayla Saager a Sierra Shugarts), do sestavy se po zranění vrátila i Klímová. První útok po zahájení vedly domácí hráčky, ale bez zakončení, Dukla z protiútoku naznačila co chce hrát - pozorně bránit a hrozit rychlými brejky. Další minuty trochu připomínaly šachy, ale dobře kombinující domácí pomalu získávaly převahu. V 10. střílela Janíková,ale Dolejšová byla na místě. Slovácko zvyšovalo tlak na míč, ve 14. pronikala do pokutového území Janků a byla zastavena jen za cenu faulu. Pokutový kop bezpečně proměnila Janíková a poslala domácí do vedení - 1:0. V dalších minutách byla aktivní Krejčířová, ale její střely v 15. a 20. neměly patřičnou razanci. Ve 22. byly Pražanky blízko vyrovnání. Klímová chybně zahrála malou domů, míč zachytila Houbová, ale Růžičková se štěstím tečovala její střelu na roh. Ve 26. se dostala k míči výborně hrající Stařinská a na její dalekonosnou střelu pod břevno Dolejšová nedosáhla - 2:0. Ve 33. Dukla založila rychlý protiútok po pravé straně, Dvorská však hlavičkovala mimo. Ve 35. po chybě v obraně šla sama na branku Slovácka Hrobská, Růžičková však stačila zasáhnout. Do konce poločasu pak zase mělo více ze hry Slovácko, ale šanci Holé ve 36. zmařila Dolejšová a dobrou střelu Molkové ve 43. stačily obránkyně Dukly vytlačit na roh. Nástup do druhého poločasu se domácím hráčkám moc nepovedl. Dukla měla míč více na svých kopačkách, ale z převahy vytěžila jen několik rohových kopů. Slováckozahrozilo jen jednou, v 52. střílela Krejčířová nůžkami těsně vedle. V dalších minutách byla Dukla znovu aktivnější, ale bez brankového vyjádření. Rozhodnutí přišlo v 58. To Holá krásnou přihrávkou do uličky vyslala do šance Molkovou a ta nadvakrát překonala brankářku Dukly - 3:0. Slovácko pak chvíli mělo převahu, ale střely Krejčířové v 65. a Strožové v 75. za záda Dolejšové neprošly. Naopak Dukla, která chtěla dosáhnout aspoň na čestný gól, měla šance v 78. (Beránková břevno), v 80. Houbová střílela vedle a v 86. šla sama na branku domácích Skálová, ale Růžičková ji vychytala. Ženy Slovácka tak dovedly zápas, hraný v úmorném vedru, po solidním výkonu k výsledkově jasnému vítězství.

Hodnocení trenéra:

Dnešní utkání jsme výsledkově a herně zvládli. Především první poločas byl dle našich představ. Holky hrály týmově, dařila se kombinace, dostávaly se do zakončení, které nám v předešlém utkání chybělo. Druhý poločas už takovou kvalitu neměl. Zaspali jsme začátek a některé herní situace holky řešily zbytečně složitě. Naštěstí se nám podařilo po krásné útočné akci vstřelit třetí branku, která nás uklidnila. Musíme si dát také pozor na zbytečné chyby při rozehrávce. Přesto bych chtěl všechny holky za dnešní utkání pochválit.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

NE 17. 11. 10:00 SK Líšeň - 1.FCS WU15

odjezd: 7:00 Širůch