1. FC Slovácko - Austria Vídeň 2:1 (1:1)

1. FC Slovácko - Austria Vídeň  2:1 (1:1)

1. FC SLOVÁCKO : Austria Vídeň  2:1 (1:1)

Branka: Janíková, Strožová

Sestava: Růžičková – Stařinská (46’ Holá), Jelínková, Špérová, Janků  – Krejčířová, Janíková, Příkaská (58’ Šenkeříková)  – Molková, Waltrová (50’ Strožová), Sedlačíková (46’ Pěčková)

Součástí herního soustředění v Horním Němčí byla i sobotní generálka na první mistrovské utkání. V tomto utkání jsme přivítali Austrií Vídeň. Od prvních minut byly soupeřky aktivnějším týmem. Holky ze Slovácka hrály zataženě. Soupeřky napadaly rozehrávku velmi vysoko a hra se tak odehrávala z větší části na polovině Slovácka.  Napadání hostujících hráček dělalo holkám velké problémy a po ztrátách míče domácího týmu se soupeřky dostaly do několika slibných příležitostí. První gól padl do branky domácího týmu po rohovém kopu a nedůsledném bránění. Hostující hráčky se tak dostaly do vedení 0:1. Holky ze Slovácka se dostávaly na polovinu soupeřek jen po rychlých brejcích. Po jednom z nich hostující hráčky nedovoleně zastavily v šestnáctce Kristýnu Příkaskou. Nařízený pokutový kop pak proměnila těsně před poločasem Eliška Janíková 1:1

Do druhého poločasu nastoupily domácí hráčky jako vyměněné. Holky si začaly více věřit, přestaly kazit rozehrávku a zlepšily pohyb. S postupem času pak začaly přicházet brankové příležitosti. Jednu z nich měla Tereza Molková, která střílela z prostoru šestnáctky nad bránu. O několik minut později se po pěkné individuální akci mohla radovat Katarína Strožová, ale z 30 metrů trefila „jen“ tyč brankové konstrukce. Nakonec se domácí hráčky prosadily. Dobře hrající Katarína Strožová z prostoru malého vápna vystřelila domácím hráčkám vítězství 2:1.

Hodnocení trenéra:

První poločas se nám moc nepovedl. Holky hrály moc zataženě na vlastní polovině a vázla nám rozehrávka. Chyběl nám pohyb a měli jsme problém s výběrem místa. V prvním poločase jsme soupeřky ohrozili jen po brejcích. Druhý poločas byl jednoznačně lepší. Holky zlepšily rozehrávku, byly odvážnější a aktivnější směr k soupeřově bráně, což se holkám vyplatilo.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

SO 23. 11. 08:30 PRAGA CUP

hřiště: HAMR Sport Štěrboholy