1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 1:4 (0:3)

rozhodčí:  Čampišová, Hanáková, Soukupová - delegát FAČR Vysloužil

branky: Strožová - Sonntagová, vlastní (Růžičková), Cvrčková, Radová

Slovácko: Růžičková - Stařinská(79. Janků), Bielikova, Klímová, Šperová - Příkaská(57. Waltrová), Krejčířová, Sedlačíková - Molková(79. Janíková), Psotková(57. Strožová), Pěčková(57. Illéšová)

trenér: Petr Bláha  asistent: Milan Šamaj

Sparta: Dorsey - Odehnalová(46. Kotrčová), Bertholdová, Simpson(57.Kavalová), Sonntagová(46. Radová)  -  Pleuler(63. Koubová), Pochmanová, Burkenroad - Cvrčková(63. Křivská), Martíková L., Solomou

trenér: Peter Bartalský    asistent: Iva Mocová, Petr Balásek

V posledním utkání podzimní části I. ligy kopané žen přivítaly ženy Slovácka na umělce na Širůchu celek Sparty Praha. Pražanky byly v utkání vysokým favoritem. Domácí hráčky šly do utkání s cílem soustředěně bránit a pokoušet se o rychlé protiútoky. Bohužel tento plán byl poněkud narušen už ve 4., kdy obrana Slovácka nedokázala odehrát ve složité situaci míč do bezpečí a Sonntagová otevřela dorážkou skóre na 0:1. Sparta měla po této brance převahu v poli, Slovácko  urputně a většinou i úspěšně bránilo. Ve 13. při šanci Sparty prošel míč podél branky domácích, v 18. úspěšně zasáhla Růžičková. Slovácko mělo několik šancí přejít do brejku, ale šance nedotáhlo k ohrožení Dorsey. Ve 29. Růžičková neudržela vysoký míč a nešťastně si jej srazila do branky - 0:2. Ve 37. pak Sparta potrestala ztrátu míče domácích ve středu hřiště rychlým protiútokem na jehož konci Cvrčková prostřelila Růžičkovou - 0:3. Ve druhém poločase hra přece jen dostala jiný charakter. Sparta sice i nadále měla míč častěji na svých kopačkách, ale hráčky Slovácka se daleko více dostávaly do útoků směrem na sparťanskou branku. Už ve 47. Klímové chyběly jen centimetry k míči ve výhodné pozici. V 50. po kombinaci Šperová - Psotková -  Molková  se posledně jmenovaná ocitla sama před Dorsey, ale nedokázala ji překonat. Na druhé straně měla v 53. Růžičková plné ruce práce, aby vytáhla prudkou a umístěnou střelu Bunkenroad nad břevno. V 62. hlavičkovala Martínková těsně vedle. V 69. se v dobré pozici ocitla Waltrová, ale její střela Dorsey příliš nevystrašila. V 71. musela Růžičková ukázat své schopnosti při akci Solomou. Naopak v 77. prodloužila Illéšová míč na Strožovou, ale ta ještě nedokázala Dorsey překonat. Ale v 79. si tatáž hráčka naběhla na míč od Waltrové, tentokrát obešla kličkou i Dorsey a vstřelila čestný a zasloužený gól - 1:3. Sparta pak skórovala ještě jednou, když v 84. Martínková našla úplně volnou Radovou a ta uzavřela celkový účet utkání - 1:4.

Přesto, že konečný výsledek pohled na hodnocení utkání poněkud zkresluje, je nutno děvčata Slovácka pochválit za obětavý, bojovný a v neposlední řadě fotbalový výkon v zápase, který se musel přítomným divákům opravdu líbit.

Hodnocení trenéra:

V dnešním utkání jsme chtěli co nejdéle držet vyrovnané skóre se Spartou, což se nám nepovedlo. První dva góly jsme Spartě doslova darovali a hned v úvodu utkání. Chyběla nám větší odvaha při rozehrávce. Sparta byla v prvním poločase aktivnějším a lepším týmem, ale holky i po obdržených gólech nic nevzdávaly. Ve druhém poločase byly holky více odvážné při rozehrávce a napadání, dobře se zajišťovaly, zlepšily hru v osobních soubojích a po zisku míče se snažily o konstruktivní řešení herních situací.  Je škoda, že jsme neproměnili více našich gólových příležitostí. Utkání jsme nakonec prohráli 1:4, ale i přesto musím hráčky pochválit za předvedený výkon, především v druhém poločase. Chtěl bych také poděkovat všem našim fanouškům za pěknou atmosféru při utkání.