FC Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

rozhodčí: Šulcová, Kánská, Shpak – delegát FAČR Kříž

Liberec: Horáčková – Tůmová,Necidová, Němečková, Dlouhá – Černá(88. Chapská), Šušolová, Kovaĺová, Hrtánková(88. Lacková) – Kopčová(63. Čiperová), Lišková(67. Komárková)
Trenér:Josef Lexa asistent: Jan Dvořák

Slovácko: Růžičková – Stařinská, Šperová(46. Příkaská), Janků, Waltrová(46. Krištofová) – Šenkeříková(46. Molková), Siváková, Krejčířová – Valášková, Bychkova, Sedlačíková(71. Malatová)
trenér: Filip Hančík asistent: Alexandr Machala

Druhou polovinu základní části I. ligy zahájily ženy Slovácka na hřišti ve Frýdlantu v Čechách, kde byl jejich soupeřem Slovan Liberec. První útok v začátku utkání patřil domácím, pak měly míč více na svých kopačkách hráčky Slovácka, ale do šancí se nedostávaly. Snad jen v 11. střílela Siváková, ale její střelu vytlačila domácí brankářka na roh. O minutu později udeřily domácí hráčky. Slovácko ztratilo v polovině hřiště míč. Po dlouhém nákopu Liberce propadl míč mezi hostujícími stoperkami , rychlonohá Hrtánková šla sama proti Růžičkové a prosadila se – 1:0. V následujících minutách bylo Slovácko více na míči, ale z minima šancí vytěžilo jen rohové kopy v 15. po střele Bychkové a ve 21. po šanci Krejčířové. V další fázi zápasu byla hra neurovnaná, plná nepřesností. Ve 43. se Slovácko dostalo do slibné šance zásluhou Sedlačíkové, bohužel její střela branku Horáčkové minula. Na opačné straně hlavičkovala Lišková těsně vedle tyče branky Slovácka.

Do druhého poločasu se Liberec soustředil více na obranu, Slovácko mělo míč více na svých kopačkách , ale bohužel jen na vlastní polovině mezi stoperkami. Směrem dopředu stíhala jedna nepřesnost druhou. Přesto mělo Slovácko velkou šanci v 55. To po nákopu Molkovévyrobila hrubku domácí brankářka, ale hostující hráčky jen sledovaly míč, který prošel podél celé branky, aniž by se pokusily o doklepnutí. Z územní převahy vytěžilo Slovácko jen několik rohů, které ale nevyužilo. Naopak Liberec dokázal jednu z mála standardních situací ve druhé půli přetavit v branku. Po rohovém kopu v 88. se ve skrumáži nejlépe zorientovala Čiperová a vzala tak hostům poslední naději – 2:0. Utkání se tedy děvčatům ze Slovácka nevydařilo. O nápravu se mohou (musí) pokusit v neděli 28.10., kdy hostí družstvo Viktorie Plzeň.

Kategorie: Nezařazené