4. kolo I. ligy kopané žen

FC Hradec Králové – 1.FC Slovácko 0:3 (2:5)

1.FCS: Růžičková – Stařinská, Šperová, Janků, Waltrová (79. Skaláková) – Siváková (46.Příkaská) Krejčířová, Šenkeříková – Strožová (46. Krištofová), Bychkova, Sedlačíková

Branky: 25. Strožová, 28. Siváková, 33. Bychkova, 82. Příkaská, 87. Bychkova

V dohrávce čtvrtého kola jsme v netradiční den i čas zamířili na východ Čech do Hradce Králové. Od začátku se hrál velmi aktivní fotbal na obou stranách, kde dominovaly spíše útoky, než obrany a na šancích to bylo znát. Do první výrazné šance se dostaly domácí, které ukořistily nepřesnou rozehrávku naší obrany. Následný samostatný nájezd ovšem Růžičková zlikvidovala. Ve 22. minutě se o slovo přihlásily i naše fotbalistky, když po rychlé kombinaci na středu hřiště vyslala Krejčířová Bychkovou, která míč špičkou nohyjen posunula k dobře vyběhnuvší brankářce. O 3 minuty později jsme se radovali poprvé. Z levé strany přišlo rychlé přenesení hry přes střed hřiště, kde Krejčířová krásně vyslala Strožovou, která střelou na bližší tyč otevřela skóre zápasu. Ve 28. minutě jsme ukázali, jak je fotbal jednoduchý. Akce začala od brankářky a pokračovala přes levou stranu až na hranici pokutového území domácích, kde trojice Strožová, Krejčířová a Siváková na jeden dotek vyťukaly domácí obranu a poslední jmenovaná prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Krejčířová byla v dnešním zápase při chuti, o čemž svědčí situace ze 33. minuty, kdy na levé straně obešla svoji strážkyni a centrovaný míč do vápna dotlačila napodruhé Bychkova. Ve 39. Minutě se Krejčířová uvolnila na středu hřiště, ale její pokus postrádal dostatečnou razanci a tak si s ním domácí brankářka poradila. Poslední akce prvního poločasu patřila také našim hráčkám. Růžičková založila útok přes levou stranu, na jehož konci stála Bychkova, která z 25-ti metrů vystřelila a domácí brankářka její pokus kryla.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně, jak jsme skončili poločas první. V 51. minutě se po průnikovce řítila na bránu Krištofová. Pod tlakem obránkyně ale nedokázala dobře zakončit. O 10 minut později si opět Krištofová narazila se Šenkeříkovou a první jmenovaná šla opět do samostatného úniku vstříc domácí svatyni. Bohužel ji zradil první dotek a akci tak domácí brankářka bez problémů zneškodnila. Z následné protiakce mohly domácí fotbalistky skóre korigovat, když dlouhý balón na křídlo domácí hráčka přihrávkou pod sebe hledala útočnici, která v tváři tvář Růžičková selhala. Bára si připsala další veledůležitý zákrok. V 68. minutě se domácí hráčky přece jen dočkaly. Špatnou rozehrávku naší zálohy uprostřed hřiště poslala domácí středopolařka ihned za naši obranu, kde se již domácí útočnice nemýlila. O 2 minuty později Krištofová vyhrála souboj se stoperkou a poslala míč na Sedlačíkovou, které chyběl krok, aby skórovala. Klid do našich kopaček vlila situace z 82. minuty, kdy jsme získali na půli míč, ihned jej poslali na levé křídlo, kde Sedlačíková přesně věděla co dělat. Centr za obranu se dostal k Příkaské, která nekompromisně prostřelila domácí gólmanku. Náš střelecký účet uzavřela branka Bychkové, která se dostala za vápnem k vyraženému míči, díky dobrému důrazu Krištofové, a prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Poslední slovo měly domácí. Po ztrátě ve středu hřiště přišla rychlá přihrávka mezi stoperky a hostující útočnice znovu nezaváhala a upravila na konečných 5:2 pro naše holky!

Výhra po takřka dvou měsících je pro nás velkou vzpruhou. Holky podaly srdnatý a bojovný výkon. Věřme, že v tomto duchu budou pokračovat i nadále!

Kategorie: Nezařazené