Branky: 53. Holá – 3. Marcinková, 76. Tomanová Aneta

Slovácko: Fojtíková – Horáková(43. Ježková), Ohlídalová, Jelínková(13. Muláková),
trenér: Miroslav Zbořil asistent: Petr Bláha

Sparta: Pučová – Sonntágová, Marcinková, Pochmanová, Machová(70. Krebsová) –
Buryánová(48. Tomanová Aneta), Tomanová Adéla(70. Novotná), Kadlecová –
Šrámková, Cvrčková, Dvořáková
trenér: Jan Sumec asistent: Petr Macek

Los 6. kola I. ligy dorostenek svedl proti sobě celky bojující v popředí ligové tabulky. Tomu odpovídal i průběh utkání, ve kterém diváci viděli rychlý a bojovný fotbal, ale bohužel pro domácí zvítězila šťastnější Sparta. A šťastnější byla i na samotném začátku utkání, kdy
výrazným způsobem ovlivnila průběh utkání rozhodčí Hausnerová. Ta ve 3. otočila autové vhazování na polovině domácích ve prospěch hostí,
přestože se sparťanská hráčka přiznala k teči. Po vhazování se domácí hráčky dopustily faulu na hranici pokutového území. Na míč z přímého kopu doskočila Marcinková a poslala Spartu do vedení – 0:1. Slovácko následně získalo mírnou převahu, v 9. odvracela obrana Sparty střelu Furikové s námahou na roh, následně po rohu hlavičkovala Šperová do náruče brankářky. Poté se hra přelévala ze strany na stranu bez výraznějších šancí, ale Sparta pomalu získávala převahu. Domácí hráčky neudržely míč na svých kopačkách a nechaly se zatlačit do hluboké obrany. Ve 28. vykopávala z branky Ohlídalová, ve 32. skončil míč po hlavičce Cvrčkové na tyči branky domácích. Ve 34. se znovu před Fojtíkovou blýskalo. Střela Sparty šla do tyče, následná dorážka do břevna a druhá dorážka naštěstí vedle. O minutu později skončil míč z kopačky Pochmanové znovu na tyči branky Fojtíkové. A tak domácí hráčky mohly děkovat fotbalovému bohu, že šly do šaten za stavu 0:1.
Druhý poločas již přinesl jiný obraz hry. Domácí přidaly a začaly Spartu přehrávat. Ve 47. šla Illéšová sama na sparťanskou brankářku, ale nedokázala ji překonat. V 53. zahrávala Holá z levé strany přímý kop a perfektně zatočila míč pod břevno Pučové – 1:1. Hráčky Slovácka se snažily zvrátit průběh zápasu na svou stranu. V 60. vytáhla Pučová střelu Furikové jen s námahou na roh. V 62. střílela Pěčková do brankářky, v 74. Polášková vedle. A přišla 76. minuta, Sparta přehrála obranu Slovácka a Aneta Tomanová křížnou střelou stanovila konečný výsledek – 1:2. Domácí tato branka přece jen zmrazila a tak Sparta mohla ještě v 80. zvýšit, ale při Fojtíkové stála dobře postavená tyč. Domácí děvčata nechala na hřišti hodně sil, ale ke kýženému výsledku to nevedlo.

Kategorie: U - 18