1. FC Slovácko – FK Dukla Praha 1:2 (1:1)

rozhodčí: Helekalová, Dytková, Jílková, – delegát FAČR Caletka
Branky: 39. Bychkova(pen.) – 31. Pýchová, 65. Košíková(pen.)

Slovácko: Růžičková – Waltrová, Šperová, Klímová(46. Šenkeříková), Janků – Siváková(76. Stařinská), Krejčířová, Bychkova – Molková(46. Strožová), Krištofová(70. Příkaská), Sedlačíková
trenér: Filip Hančík asistent: Alexandr Machala

Dukla: Dolejšová – Adámková, Šebrlová, Košíková, Kantarská – Beránková, Dvorská(65. Brázdová), Zemjánková – Pýchová(86. Hrobská), Skálová(90+2. Mernyová), Chlastáková
trenér: Michal Kolomazník asistent: Marie Havlasová

Utkání 5. kola I. ligy kopané žen svedlo proti sobě dva celky, které v předchozích zápasech uhrály každý tři body. Papírové předpoklady tedy ukazovaly na vyrovnaný zápas a ty tentokrát vyšly, bohužel s výsledkem lepším pro hosty. Obě družstva se snažila o útočnou hru. Už ve 3. střílela domácí Siváková, ale mířila nad. Dukla zahrozila v 8., ale rohový kop nevyužila. V následujících minutách byla Dukla kombinačně o něco lepší, ale ani domácí se nedaly zahanbit, bohužel koncovka byla zoufalá. Ve 12. střílela Krištofová vedle, ve 14. stačila Dolejšová nepříliš prudkou střelu Krejčířové vyrazit na roh. Ve 23. unikla po levé straně Sedlačíková, bohužel na její přihrávku žádná z domácích hráček nestačila reagovat. O minutu později se ocitla Krištofová sama před Dolejšovou, ale nedokázala se prosadit. Naopak ve 31. hráčky Dukly přehrály domácí obranu, míč se dostal k úplně volné Pýchové a Růžičková byla bezmocná – 0:1. Domácí hráčky kontrovaly ve 39. pronikající Sedlačíkovou zastavila obrana Dukly jen za cenu faulu, nařízený pokutový kop Bychkova bezpečně proměnila – 1:1. Do poločasu se na stavu nic nezměnilo.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Dukla. Už ve 49. byla Dukla blízko branky, ale domácí obrana situaci nakonec zvládla. V 54. měla velkou šanci agilní Chlastáková, ale její střelu směřující do prázdné branky v poslední chvíli Janků vykopla na roh. V těchto minutách byla Dukla na hřišti lepším celkem. V 65. posoudila rozhodčí střet Krejčířové se soupeřkou v pokutovém území jako faul na hostující hráčku. Pokutový kop bezpečně proměnila Košíková – 1:2. Slovácko bylo blízko vyrovnání v 68., ale Bychkova z dobré pozice hlavičkovala vedle. Domácí hráčky se snažily o vyrovnání, koncovka byla bezzubá. Největší šance měla v 72. a 75. Příkaská, ale vždy trefila jen hostující brankářku. Na stavu utkání se už nic nezměnilo a tak si šťastnější Dukla odvezla do Prahy tři body. I. liga žen pokračuje vzhledem k reprezentační přestávce až za tři týdny. Ženy Slovácka čeká po pauze náročný týden se třemi ligovými zápasy na hřištích soupeřů.

Kategorie: Nezařazené