WU18: 1. FCS – Trenčín ženy/Jiskra Staré Město/Rýmařov U15

vložil: pv 9.Srpen 2018

V tomto týdnu odehrály holky hned 3 přípravné zápasy – v rámci soustředění v Horním Němčí odehrály během dvou dnů 2 zápasy – nejdříve s ženami Trenčína, další den pak změřily síly s kombinovaným týmem starších žáků a dorostenců Jiskry Staré Město. týden pak holky zakončily v Rýmařově proti starším žákům. Vedly si následovně.

Soustředění:

V zápasech nastoupily: Škrabalová, Fojtíková, Šperová, Illéšová, Suchánková, Pěčková, Chybíková, Veselá, Furiková, Žufánková, Polášková, Horáková, Ohlídalová, Jelínková, Ceremugová, Škanderová, Tomečková, Stavjaníková, Jordánková, Muláková, Střížová, Jonášová

1. FCS – Trenčín ženy 8:1 (4:1)

Branky: Škanderová 2x, Tomečková, Pěčková, Žufánková, Polášková, Ceremugová, Illéšová

V zápase holky dominovaly. Kromě prvních 10ti minut, kdy byla hra jakžtakž vyrovnaná, tak holky svého soupeře přehrávaly, šancí měly tak na 3 zápasy, i tak je skóre vysoké a zasloužené. Holky oplývaly aktivitou po celý zápas a svým rychlým přístupem nutily soupeře k chybám hluboko na jeho polovině.

1.FCS – Jikra Staré Město 5:5 (0:3)

Branky: Polášková 2x, Muláková 2x, Ceremugová

I přesto, že jsme první poločas prohráli jednoznačně, tak minimálně 30 minut bylo vyrovnaných a šance byly na obou stranách, bohužel pro nás produktivní byl jenom soupeř. Svojí rychlostí a hbitostí nám dělal problémy při rychlých protiútocích. Pod tlakem soupeře jsme často ztrácely míče v přechodové fázi a brejky soupeře zaváněly problémem.

Ve druhém poločase začaly docházet síly i klukům a holky začínaly mít navrch, měly jsme tím pádem na všechno o trochu víc času. Holky začaly manko stahovat, vyrovnat se podařilo Poláškové v poslední minutě. Kdyby stejná hráčka o pár okamžiků později dotáhla svůj samostatný únik do gólového konce, mohlo být ještě veseleji.

I tak holky zaslouží absolutorium, v jakém tempu a s jakým nasazením zápas odehrály na konci 3. dne soustředění, kdy už toho i vinou horkého počasí měly plné brýle, jak se říká.

1.FCS – Jiskra Rýmařov 1:3 (1:2)

Branka: Střížová

Hrály: Fojtíková, Ježková, Jordánková, Ohlídalová, Horáková, Stavjaníková, Chybíková, Tomečková, Muláková, Furiková, Jonášová, Škanderová, Ceremugová, Střížová, Veselá

Na závěr týdne jsme zajížděli do Rýmařova, kde jsme se postavili starším žákům. K zápasu jsme jeli převážně s mladšími hráčkami, hráčky ročníku 2001 cestovaly s ženami do Neulengbachu. I tak holky předvedly solidní výkon, bohužel nám utekl začátek, kdy jsme po 2 individuálních chybách prohrávali již v 10. minutě 0:2. Poté se náš výkon zlepšil, byly jsme aktivnější, ale naše šance zlikvidoval domácí brankář. I na druhé straně soupeř zlobil po rychlých protiútocích, ale nebyl v koncovce přesný. Zaslouženého snížení jsme se dočkali před poločasem, kdy po akci Ceremugové doklepávala do prázdné branky Střížová.

Ve druhém poločase jsme drželi míč, ale nepřesnosti ve finální a předfinální části nás stáli nejen větší brankové příležitosti, ale i síly, které pak už v závěru chyběly, a soupeř přidal opět po rychlém kontru uklidňující branku.

I přesto, že jsme neuhráli lepší výsledek, holky makaly a bojovaly až do konce, soupeř možná nebyl lepší, ale za svou houževnatost si odnesl bonus v podobě skalpu holek.

Kategorie: U - 18