ŽENY: 1. FCS – Jiskra Staré Město U19/Austria Vídeň

vložil: pv 30.Červenec 2018

V druhém týdnu přípravy nás čekaly 2 zápasy. Nejprve jsme ve středu změřili síly s dorostem Jiskry Starého Města a v sobotu nás čekala rakouská Austria Vídeň.

JISKRA STARÉ MĚSTO

1.FCS: Bátkyova (46. Růžičková) – Skaláková (46. Lysáková), Krejčířová, Klímová, Stařinská – Siváková, Waltrová , Skramuská (45. Šenkeříková) – Molková, Krištofová, Malatová

Góly : Waltrová

Přestože byl brankový rozdíl mezi oběma týmy značný, tak byl zápas vyrovnaný. Kluci těžili z dlouhých míčů za obranu, které díky své fyziologii využili v brankový náskok. My jsme chtěli hrát kombinační fotbal a držet míč, což se nám i dařilo. Vlivem nepřesností v rozehrávce jsme však dávali dorostencům šance na rychlé protiútoky, které zápas rozhodly. Za domácí snížila v závěru zápasu Waltrová po krásné kombinaci s Molkovou. I přes nepříznivý výsledek si holky zaslouží pochvalu za neúnavnou snahu a odhodlání, které v zápase prokázaly.

AUSTRIA VÍDEŇ

1.FCS: Bátkyova (46. Růžičková) – Lysáková, Krejčířová (80. Stařinská), Klímová, Stařinská (46. Skaláková) – Siváková, Waltrová , Strožová – Molková (30. Šenkeříková), Krištofová, Malatová (46. Skramuská)

V horkém sobotním odpoledni jsme se utkali s druhým celkem uplynulého ročníku rakouské první ligy Austrií Vídeň. Prvních 20 minut bylo vyrovnaných. Za obranu soupeře jsme se snažili dostat průnikovými přihrávkami, které nám dnes moc nevycházely. Soupeř hrál variabilně a naši obranou čtyřku chtěl překonat po stranách dlouhými míči nebo středem a často se snažil prosadit i individuálně. Do vedení šla Austria po rohovém kopu, když jsme si na přední tyči nepohlídali náběh a hostující hráčka měla snadnou práci – 0:1. Vyrovnat mohla v zápětí Strožová, která tváří v tvář nechala vyniknout hostující brankářku. Do dvoubrankového vedení šla Austria po dlouhém míči za obranu, kdy hostující útočnice obešla Bátkyovou a dopravila míč do odkryté brány. Na poločasových 3:0 zvýšila Austria po špatném odkopu naší obrany. Z hranice vápna se soupeřka opřela do míče a trefila přesně k pravé tyči.

Ve druhém poločase se nám nedařilo držet míč, hra byla uspěchaná a soupeř toho rychle využil. Nejprve jsme nepohlídali náběh za obranu a hostující hráčka Růžičkovou překonala. A brankový účet hostujícího týmu uzavřela hráčka z volného přímého kopu, když prostřelila zeď, od které se míč odrazil do protipohybu brankářky. Od té chvíle soupeř trpělivě držel míč a snažil se nás vysunout na dlouhý nákop. Tuto variantu jsme Austrii již nepovolili a z brejku udeřili. Stařinská zatáhla míč po pravé straně a nacentrovala do vápna. Hostující brankářka míč neudržela a pohotová Waltrová upravila na konečných 5:1 pro Austrii Vídeň. V závěru se ještě zaskvěla Růžičková, která vyrazila křižnou střelu z 25-ti metrů na roh.

Prvních 25 minut jsme s Austrií drželi krok. Pak ovšem přišla branka, zranění a převaha se překlopila na stranu hostujících hráček. Dnes nám chyběla větší kvalita v přechodové fázi a změna tempa hry. Od minulého zápasu jsme ale udělali pokrok a musíme na sobě tvrdě pracovat, abychom to dotáhli do konce. Reparát nás čeká následující neděli proti dalšímu rakouskému celku SV Neulengbach.