WU18: 1. FCS – Jiskra Staré Město U15/Kyjov U15

vložil: pv 29.Červenec 2018

V tomto týdnu sehrály juniorky 2 zápasy – ve středu proti starším žákům Jiskry Staré Město a v neděli proti starším žákům Kyjova.

Jiskra SM U15 – 1. FCS                   1:6 (0:1, 0:1, 1:4)

Branky: Tomečková 2x, Illéšová, Pěčková, Veselá, Ceremugová

Sestava: Škrabalová, Chybíková, Ohlídalová, Horáková, Šperová, Ceremugová, Stavjaníková, Jordánková, Jelínková, Furiková, Tomečková, Muláková, Suchánková, Jonášová, Veselá, Illéšová, Pěčková

Ze začátku byl zápas vyrovnaný, do vedení nás dostala Sára Illéšová, další šance zůstávaly zatím nevyužity, na druhé straně nás dobrými zákroky podržela Kája. Na 2:0 zvýšila Alča Pěčková, v těchto chvílích jsme získávali stále větší převahu, dobře jsme drželi míč a dostávali se do množství zakončení. Kluci se sice dočkali snížení, ale do konce zápasu se už prosazovaly jenom holky, postupně se prosadily dvakrát Johča Tomečková, Irma Ceremugová a Denča Veselá. Holky si tak po dobrém výkonu připsaly zaslouženou výhru.

1.FCS – Kyjov U15                             5:5 (1:4, 2:0, 2:1)

Branky: Pěčková 3x, Muláková, Chybíková

Sestava: Škrabalová, Chybíková, Ohlídalová, Šperová, Ceremugová, Suchánková, Jelínková, Muláková, Furiková, Illéšová, Pěčková, Tomečková, Veselá, Stavjaníková, Jordánková

Start do zápasu se nám moc nepovedl… Soupeři jsme dávali spoustu prostoru, do soubojů jsme se ani nedostávali, a ten tak mohl využívat své největší přednosti, kterou je rychlost. Rozdíl v rychlosti některých hráčů soupeře byl znatelný, a pokud dostali kluci prostor a čas se rozeběhnout, tak se s tím holky těžko vyrovnávaly – v 15. minutě to po 4 brejcích bylo 0:4 v náš neprospěch a s námi to moc růžově nevypadalo. Po 20ti minutách jsme se prosadili i my a Alča Pěčková snížila ze strany na 1:4.

Od druhé třetiny se holky obdivuhodně zvedly a zbytek zápasu na hřišti dominovaly – začaly vyhrávat osobní souboje, soupeř měl na všechno daleko méně času, míč chodil rychleji od nohy, a vyvarovali jsme zbytečných ztrát v přechodové fázi, to všechno pak znamenalo nejen obrat ve hře, ale i ve skóre. Na rozdíl 1 branky nás přiblížila Alča Pěčková, která završila hattrick. Na začátku poslední třetiny vyrovnala Sára Muláková, když si poradila tváří v tvář brankáři. Kluci nám ještě jednou odskočili, ale poslední slovo měla Tamča Chybíková, která obešla i brankáře a srovnala na konečných 5:5.

Byl to divoký zápas, který se divákům musel líbit. Holky se přesvědčily, že pokud prodají na hřišti potenciál, který v sobě mají, tak se nemusí nikoho bát a hrát můžou s každým.

Kategorie: U - 18