Slavia Praha-1.FC Slovácko 6:3 (1:2)

vložil: pv 3.Červenec 2018

Sestava 1.FCS: Růžičková-Čeriová (86. Siváková), Paz, Strnadelová, Janků-Dubcová M., Dubcová K., Bychkova-Waltrová (65. Molková), Fabová, Valášková

Góly 1.FCS: Bychkova, Fabová, Paz

K poslednímu zápasu této sezóny zajíždělo Slovácko na půdu pražské Slavie. Od začátku zápasu byli lepší hostující hráčky a také se dočkaly brzy úvodní branky. Po chybě Votíkové přišel na řadu pokutový kop, který s přehledem proměnila Bychkova. Do dvoubrankového vedení mohlo jít Slovácko po střele Míši Dubcové, překonanou Votíkovou zastoupila na brankové čáře domácí obránkyně. Další dobrou příležitost měla Kamila Dubcová, její střela skončila na levé tyči. Pak se dostaly ke slovu i domácí hráčky a ve 23.minutě vyrovnala hezkou střelou Bartoňová. Od této chvíle byla Slavia aktivnější a v 34. minutě Svitková trefila břevno. Slovácko kontrovalo průnikem po pravé straně, když se prosadila Fabová. Do konce poločasu Slavie orazítkovala ještě jednou břevno. Po změně stran se dostala k samostatnému úniku Divišová, Růžičková byla na místě. Podobnou šanci měla v 55. Minutě Kamila Dubcová, Votíková její střelu z besprostřední blízkosti kryla a tak platilo nedáš, až dostaneš a po rohovém kopu se prosadila Dědinová-2:2. Vedení mohla Slovácku vrátit Bychkova, ale její pokus neměl potřebnou razanci. Rozhodnutí přišlo v posledních 10 minutách, Slovácko zaváhalo při rozehrávce, k míči se dostala Pincová a bylo to 3:2. Inkasovaná branka bohužel hosujícími hráčkami otřásla a po úniku Kožárové to bylo 4:2, o 3 minuty později dokonce 5:2, prosadila se Szewieczková. I my jsme se prosadili, když po rohovém kopu zakončovala Paz a divoký závěr zápasu ukončila brankou domácí Pincová.