WU18: 1. FCS – Viktoria Plzeň 10:2 (4:1)

vložil: pv 3.Červen 2018
  1. FCS – Viktoria Plzeň   10:2 (4:1)

Branky: Malatová 4x, Krištofová a Illéšová 2x, Skramuská, Polášková

Sestava: Fojtíková – Stařinská (55. Božková), Šperová, Suchánková (41. Furiková), Hanáčková – Siváková, Skramuská (55. Veselá), Illéšová – Polášková (41. Žufánková), Krištofová, Malatová

V posledním domácím zápase jsme na Širůchu přivítali hráčky Plzně. Již od začátku jsme si vytvořili velkou územní převahu, v koncovce se nám však moc nedařilo, většinou jsme se o vstřelení branky připravili sami – v 5. Illéšová, v 10. Skramuská, ve 13. Krištofová vedle nebo jsme naráželi na připravenou hostující brankářku Holíkovou – v 11. Krištofová, v 16. Skramuská sama a v 18. Malatová taky sama před brankářkou neupěly. Zasloužené branky jsme se dočkali ve 20. minutě, když se prosadila Polášková – 1:0! O 4 minuty později se prosadila po průniku Šperové Malatová a ve 26. Skramuská zvyšovala už na 3:0. Soupeř chvíli na to sice trestal naši nepozornost při bránění a snížil, ale poslední slovo v prvním poločase měla Krištofová, která doklepla do branky přihrávku Malatové. Poločas tak skončil 4:1.

Ve druhém poločase holky pokračovaly v ofenzívním výkonu. Hanáčková zahrozila pěknou střelou zpoza vápna, poté Žufánková před brankářkou sama střílela vedle. Ve 46. minutě se už skóre měnilo, když se prosadila Malatová po přihrávce Skramuské. V 50. pak zvyšovala na 6:1 podruhé v zápase Krištofová. Mezi 56. a 73. minutou jsme přidali další 4 branky – jmenovitě Malatová i Illéšová 2x a završily tak populární „desítku“. Plzeň pak z ojedinělé akce korigovala na 10:2. Těsně před koncem jsme měli ještě další 3 dobré šance, ale další branku jsme už nepřidali.

Holky tak zvládly i 5. zápas nadstavby a s chutí si zastřílely. Po celý zápas dominovaly a předvedly sebevědomý ofenzívní výkon, okořeněný 10 – ti brankami. Do konce ligy zbývá odehrát ještě zápas proti Spartě, který se bude hrát v rámci turnaje ve Slaném 15. 6. od 15:40, takže to bude spíše turnajový zápas, ale započítávat se bude i do ligové tabulky.