WU18: SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 2:4 (1:2)

vložil: pv 28.Květen 2018

Slavia Praha – 1. FCS       2:4 (1:2)

Branky: Malatová 2x, Skramuská, Suchánková

Sestava: Fojtíková – Stařinská, Šperová, Suchánková, Hanáčková (61. Chybíková, 74. Lukášová) – Siváková, Skramuská, Furiková (41. Illéšová) – Polášková (41. Žufánková), Krištofová (61. Veselá), Malatová

V dalším kole nadstavby jsme zajížděli na půdu Slavie Praha. Průběh zápasu ovlivnila hned 3. minuta, ve které jsme soupeři naší chybou nabídli samostatný nájezd a ten ho proměnil. Soupeř se zatáhl na svoji polovinu a nás čekalo dobývání domácí svatyně. To se podařilo po samostatné akci Viki Suchánkové, která svůj výlet z pozice stoperky zakončila chladnokrevně, a bylo srovnáno. Do poločasu se nám podařilo výsledek otočit, když se po kolmé akci po ose Malatová – Polášková dostal míč až k Elišce Skramuské a ta se před prázdnou bránou nemýlila. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, my jsme drželi míč a snažili se prokousat přes úpornou domácí defenzívu. Třetí branku přidala po rohovém kopu hlavou Aneta Malatová. Domácí se však ještě jednou dostaly na dostřel a snížily, ale poslední slovo měla opět Aneta Malatová, která tváří tvář přehodila vyběhnuvší brankářku a upravila na konečných 4:2.