IV. kolo  nadstavby I. ligy kopané žen – skupina o mistra

1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 0:6 (0:3)

rozhodčí:  Zadinová, Vévodová, Soukupová – delegát FAČR Mikel

ČK:  0 – 0

ŽK:  0 – 0

branky: 10. a 60(PK) L. Martínková, 18. a 28. Burkenroad, 54. Stašková, 75. Křivská

sestavy:

Slovácko  : Růžičková – Čeriová(76. Klímová), Paz, Strnadelová, Valášková – Bychkova(52. Smetková), Janků, Strožová(58. Sedlačíková) – Molková, Fabová, M. Dubcová

trenér: Petr Vlachovský   asistent: Svatopluk Macek

Sparta: Pižlová(68. Sloupová) – Odehnalová, Raben, Vyštejnová – Nepokojová(56. Ringelová),

Berholdová, Stárová(60. I. Martínková), Strom – L. Martínková – Burkenroad(70. Křivská),

Stašková(60. Bužková)

trenér: Dušan Žovinec    asistent: Iva Mocová

Týden po utkání se Slavií přivítaly ženy Slovácka na svém hřišti dalšího kandidáta na ligový titul – celek Sparty Praha.Sparta nastoupila do utkání s vědomím, že k zachování naděje na titul potřebuje naplno bodovat.Od počátku měla převahu v poli, hrála důrazně a dobře kombinovala. Už v 10. nebezpečně centrovalaBertholdová, její centr stačila Růžičková s pomocí břevna ještě nepustit do branky, ale na dorážkuL. Martínkové už neměl nikdo – 0:1. V 18. se dostala k míči Burkenroad a na její střelu po zemi k tyči byla Růžičková krátká – 0:2. Slovácko se dostávalo před branku Sparty sporadicky a gólovou šanci nemělo. Ve 22. střílela Fabová po centru Janků vysoko nad. Ve 28. se po zaváhání obrany Slovácka dostala k míči Burkenroad a bombou k tyči nedala Růžičkové šanci – 0:3.  Ze strany Slovácka se ve 32. pokusila o ohrožení Pižlové Bychkova, ale mířila vysoko. Mezi Sparťanské tyče se trefila ve 33. z přímého kopu M. Dubcová, ale Pižlová stačila její střelu vyrazit. Na druhé straně vykopávala ve 37. Paz míč, směřující do prázdné branky domácích. Do konce první půle se na skóre již nic nezměnilo. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. V 54. utekla Stašková všem hráčkám Slovácka a nemýlila se – 0:4. V 60. neudržela Růžičková poměrně snadný míč, k němu se dostala důrazná Burkenroad a domácí brankářka ji ve snaze zabránit gólu faulovala. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnila L. Martínková – 0:5. V 75. unikla Strom, na její přihrávku si naběhla Křivská a uzavřela účet utkání na 0:6. Slovácko mělo ve druhém poločase jedinou vážnější šanci v 85., ale Sedlačíková ji v branku přetavit nedokázala. Generálka na finále poháru FAČR, ve kterém se v sobotu ženy Slovácka utkají znovu se Spartou, se tak domácím příliš nevydařila. Sparta vyhrála naprosto zaslouženě a v předposledním kole se utká v přímém souboji se Slavií o titul, domácí hráčky skončí v letošním ročníku na třetím místě.