TURNAJ DÁNSKO – NORHALNE CUP 2018

vložil: pv 14.Červenec 2018

NORHALNE CUP 2018

Ve dnech od 9. do 12. 5. se naše juniorky, starší a mladší žákyně zúčastnily mezinárodního turnaje v Dánsku.

Po příjezdu se holky ubytovaly ve škole ve městě Brovst a v dalších 3 dnech je čekalo 6 – 7 zápasů, každý 2 X 20 minut.

WU18:

Juniorky své zápasy hrály asi 5 km od školy ve městě Halvrimmen. K dopravě na zápasy jsme využívali kyvadlovou autobusovou dopravu zřízenou speciálně pro tento turnaj. Celkově bylo v kategorii juniorek 10 týmů rozdělených do 2 skupin po 5ti týmech, na holky tak čekaly v prvních dvou dnech 4 zápasy.

1. FCS – HATTING TORSTED (Dán.) 6:0 (Polášková 2, Siváková, Stářinská, Illéšová, Žufánková)

1.FCS – TSV (Dán.) 4:0 (Siváková, Jelínková, Stařinská, Furiková)

1.FCS – AALBORG (Dán.) 2:1 (Furiková, Polášková)

1.FCS – RANDERS FREJA (Dán.) 2:0 (Siváková 2)

Po základní skupině, kterou holky vyhrály, následovalo playoff, ve kterém na holky čekal druhý a třetí tým z protější skupiny.

1.FCS – Baerum Verk & Hauger IF (Nor.) 4:0 (Skramuská, Furiková, Jelínková, Suchánková)

1.FCS – OSTVENSYSSEL (Dán.) 3:0 (Illéšová 2, Božková)

Po těchto výsledcích na holky čekalo finále, ve kterém se postavily stejnému soupeři jako v prvním zápase – HATTING TORSTED/STENSBALLE, který nasadil několik nových hráček a bylo to znát. Holky však trpělivě dobývaly soupeřovu bránu a i přes několik neproměněných šancí se dočkaly zasloužené odměny v podobě vítězné branky 20 vteřin před koncem zásluhou Viki Suchánkové a zvítězily 1:0. Mohly si tak užívat pocity vítězství z dobře odvedené práce a zisk poháru pro vítěze!

WU15:

Starší žákyně měly ve skupině 3 týmy, se kterými se potkaly dvakrát, celkem tedy 6 zápasů. Své zápasy hrály holky přímo ve městě Brovst. Svým soupeřům nedaly, jak se říká čuchnout, a s přehledem si dokráčely pro titul s celkovým skóre 38:0!

1.FCS – ETV KICKBEES EIMSBUTTELER (Něm.) 9:0 (Bláhová 3, Střížová 2, Tomečková, Labuťová, Ohlídalová, Hanková) a 3:0 (Hanková, Bláhová, Škrabalová K.)

1. FCS – SV HALSTENBECK-RELLINGEN (Něm.)6:0 (Hanková 4, Bartlová, Vlachynská) a 8:0 (Tomečková 3, Škrabalová C. 2, Hanková, Bartlová, Střížová)

1. FCS – TSV (Dán.) 5:0 (Střížová 2, Tomečková, Ohlídalová,Bartlová) a 7:0 (Bláhová 3, Ohlídalová, Tomečková,Labuťová,Hanková)

WU13:

Mladší žákyně hrály své zápasy nejdál, a to ve městě Vadum 25 km od naší školy. Ve skupině na holky čekalo 6 zápasů a dle těchto výsledků pak zápas o umístění.

1.FCS – Baerum Verk & Hauger If (Nor.) 1:1 (Polášková)

1.FCS – GRENA IF (Dán.) 0:0

1.FCS – RUNAR IL (Nor.) 5:1 (Havrlantová 2, Chodurová, Kozáková, Bangová)

1.FCS – SILKEBORG (Dán.) 3:0 (Obadalová, Polášková, Kozáková)

1.FCS – HORNSLET (Dán.) 10:0 (Obadalová 3, Jančářová, Polášková, Chodurová, Baštincová, Pastyříková, Kopčilová, Kozáková)

1. FCS – AALBORG (Dán.) 4:1 (Jančářová 2, Pastyříková, Havrlantová)

Po těchto výsledcích patřila našim holkám druhá příčka v tabulce, což znamenalo postup do finále, ve kterém se holky utkaly s dosud suverénní GRENA IF. Holky svého soupeře celý zápas přehrávaly, nepouštěly ho do žádných vyložených šancí, naopak dokázaly 3x udeřit po 2 brankách Klárky Kozákové a jedné kapitánky Vendy Poláškové a zaslouženě tak po vítězství 3:0 slaví zisk poháru pro vítěze!

Ve všech kategoriích tak holky vystoupaly až na stupínek nejvyšší a zakončily tak turnaj tím nejlepším možným způsobem, a to ziskem třech prvních míst. Skvěle tak svými výkony reprezentovaly jednak samy sebe, ale i celý klub. Pro holky to určitě byla další zkušenost, setkaly se s jinými herními styly a způsobem hry jak u nás, a to holkám může pomoct v jejich další fotbalové kariéře.

Kategorie: U - 13, U - 15, U - 18