1.FC Slovácko-Slavia Praha 1:6 (0:2)

vložil: pv 10.Červenec 2018

rozhodčí: Adámková, Hanáková, Zaplatilová – delegát FAČR Sedláček

ČK: 0 – 0

ŽK: 0 – 1

Branky: 75. Dubcová M. – 4. Pěničková, 30. vlastní(Klímová), 50. Kožárová, 54. Bartovičová, 72.Bartoňová, 89. Svítková

Sestavy:
Slovácko: Růžičková – Strnadelová, Paz, Klímová (74. Čeriová), Valášková – Dubcová Kamila (60. Bychkova), Janků, Sedlačíková (68. Strožová), Waltrová(68. Molková), Fabová, Dubcová Michaela
Trenér: Petr Vlachovsky, asistent: Svatopluk Macek

Slavia: Votíková – Chlastáková (62. Dědinová), Sedláčková, Pincová, Bartoňová – Divišová (62. Jarchovská), Svitková, Bartovičová, Pěničková (70. Necidová) – Szewiecková (76. Skálová), Kožárová (86. Skálová)
Trenér: Medýnský Pavel, asistent: Juska Marek

Ve 3. kole nadstavby I. ligy kopané žen ve skupině o mistra přivítaly ženy Slovácka na Širůchu vedoucí celek soutěže – Slavii Praha. Hostující Slavia přijela (po porážce se Spartou v minulém kole) s odhodláním odvézt si z Moravy tři body a nutno říci, že se jí to po zásluze povedlo. Slavia vstoupila do utkání lépe než domácí. Už v 5. se centr Divišové dostal k osamocené Pěničkové a ta přesto, že si Růžičková na její střelu sáhla, otevřela skóre utkání – 0:1. Slovácko však nerezignovalo, a tak diváci viděli rychlý, kombinační fotbal se zajímavými situacemi před oběma brankami. V 10. hlavičkovala M.Dubcová vedle, ve 13. Janků mířila těsně mimo branku Votíkové. V 15. se naopak do Šance dostala Svitková, ale rovněž netrefila branku. Ve 28. unikla Divišová, ale rovněž nemířila přesně. Ve 30. zahrávala Slavie rohový kop. Na centr Svitkové nejvýše vyskočila domácí Klímová, bohužel zasáhla míč tak nešťastně, že jej umístila za záda bezmocné Růžičkové – 0:2. Ve 33. mohla Slovácko vrátit do hry Fabová, když v snad největší šanci domácích nedokázala Votíkovou překonat. V 36. zachraňovala Růžičková po střele Kožárové s pomocí tyče, ve 45. na druhé straně si Votíková poradila se střelou Fabové.

Do druhého poločasu nastoupilo Slovácko s odhodláním zabojovat a změnit výsledek, bohužel přišla zlomová pětiminutovka, ve které Slavia rozhodla. V 50. si Kožárová perfektně zpracovala dlouhý nákop bývalé hráčky Slovácka Sedláčkové, uvolnila se kolem Paz a zavěsila – 0:3. O čtyři minuty později se míč odrazil k další bývalé hráčce Slovácka v dresu Slavie Bartovičové a její dalekonosná střela zapadla do růžku branky Růžičkové – 0:4. Vývoj utkání Slováckem poněkud otřásl a tak v 71. zvyšovala Bartoňová střelou pod břevno na 0:5. Domácí hráčky chtěly dosáhnout alespoň čestného úspěchu a to se podařilo v 75. V pokutovém území byla faulována pronikající Fabová a nařízenou penaltu bezpečně proměnila M. Dubcová – 0:5. V úplném
závěru (89.) se ještě trefila krásnou střelou Svitková a upravila tak na konečných 1:6.

Utkání tedy skončilo jasným a zaslouženým vítězstvím Slavie. Domácí hráčky nehrály v poli špatně, ale od leadra ligy dostaly lekci v produktivitě.

Kategorie: Ženy