WU18: 1. FCS – SK Slavia Praha 2:0 (2:0)

vložil: pv 6.Červenec 2018

1. FCS – Slavia Praha 2:0 (2:0)

Branky: Krištofová, Illéšová

Sestava: Lukášová – Stařinská, Bieliková, Šperová, Hanáčková – Siváková, Illéšová (73. Skramuská), Furiková (60. Chybíková) – Žufánková, Krištofová (67. Veselá), Polášková (70. Božková)

V dalším zápase nadstavby, tentokrát poprvé doma, jsme se utkali se Slávií Praha. Úvod zápasu jsme zvládli lépe a hned v 5. minutě se po tyčce Poláškové dostala k dorážce Krištofová a rozvlnila síť hostující branky poprvé. Poté jsme měli převahu v poli, ale hrozili jsme spíše po rohových kopech. Po jednom z nich se dostala k hlavičce Illéšová a zvýšila na 2:0. Poté se hra většinu poločasu odehrávala spíše mezi vápny, Slavie převážně bránila, my drželi míč, ale k výraznému ohrožení branky jsme se taky nedostávali. Ke konci poločasu se hostující hráčky osmělily a podržela nás Lukášová, když vytáhla nadějnou střelu soupeřek po chybě v naší rozehrávce. Do kabin jsme si odnášeli dvougólový náskok.

Druhý poločas jsme začali vyloženou šancí Poláškové, která střílela těsně vedle po centru Žufánkové. To však bylo z naší strany na dlouhou dobu všechno, sice jsme měli daleko častěji míč na kopačkách, ale nedařilo se nám v předfinální a finální fázi, do šancí jsme se nedostávali. Až v 69. minutě se do úniku dostala Žufánková, ale trefila jen boční síť. Naše gólmanka na druhé straně ve druhém poločase nemusela řešit žádnou složitou situaci a my jsme tak zaslouženě dokráčeli k vítězství.

Kategorie: U - 18