U15: 1.FC Slovácko – Zbrojovka Brno 4:0 (1:0) / Strání 0:3 (0:2)

1.FC Slovácko – Zbrojovka Brno 4:0 (1:0)

Branky: Sklenářová, Labuťová, vlastní 2x

Sestava: Škrabalová K., Zaoralová, Jordánková, Stavjaníková, Trusková, Jonášová, Sklenářová, Vlachynská, Škrabalová, Labuťová, Marholtová, Martináková, Gálová

1.FC Slovácko – Strání 0:3 (0:2)

Sestava: Škrabalová K., Zaoralová, Jordánková, Stavjaníková, Trusková, Jonášová, Sklenářová, Vlachynská, Škrabalová, Labuťová, Hanáčková, Martináková, Gálová

Krásný slunečný víkend patřil opět fotbalu, kde jsme se v sobotním ligovém zápase střetly se Zbrojovkou Brno, kterou jsme před 3 týdny u nic porazily 7:0 a dnes jsme v krajském kole přivítaly silné Strání.

Zápas se Zbrojovkou měl patřit do kategorie těch lehčích, jenomže ve finále to tak vůbec nebylo. Do zápasu holky evidentně vstupovaly s tím, že po nedávné výhře to bude brnkačka. Od začátku jsme to nebyly my. Hra byla z naší strany plná nepřesností, těžko jsme se dostávaly k soupeřově bráně a když už, tak zakončení bylo slabé a nepřesné. Do poločasu vstřelila Terka S. úvodní branku, ale to nám moc jistoty nezaručilo. V druhém poločase se hra mírně zlepšila. Ale branky střílel spíše soupeř, naštěstí pro nás do vlastní. Trefila se i Niky a my tak mohly slavit utrápenou výhru.

Dnešní zápas se stráním byl pravým opakem včerejška. Holky od začátku jezdily, nevynechaly ani jeden souboj a hrály s klukama vyrovnanou partii. Kluci mají ale v týmu rychlíky, kteří to střeží jak v obraně, tak dělají vítr i v útoku. Jeden takový nám ve 12 minutě utekl a vstřelil kontaktní gól. Těsně před koncem poločasu se akce opakovala a bylo to 0:2. Po poločase už bylo vidět, že nám i soupeřovi dochází síly. Hra se přelívala z jedné strany na druhou ale bez vyložených šancí. Soupeř upravil v 55 minutě na konečných 0:3. Sice prohra, ale holky musím pochválit za bojovnost a nasazení, které do zápasu vložily.