1.FC Slovácko – Slovan Liberec 3:0 (3:0)

vložil: pv 15.Duben 2018

Ženy Slovácka si v posledním zápase základní části poradily s Libercem, když všechny branky padly v prvním poločase.

rozhodčí: Dytková, Zaplatilová, Hanáková – delegát FAČR  Caletka

ČK: 0 – 0
ŽK: 0 – 0

Branky: 10. M. Dubcová, 23. Sedlačíková, 29. Fabová

Sestavy:                
Slovácko: Růžičková – Čeriová (55. Strožová), Paz (46. Klímová), Strnadelová, Janků – Dubcová M., Janíková, Bychková (55. Molková) – Waltrová, Fabová, Sedlačíková
Trenér: Petr Vlachovský     asistent: Svatopluk Macek, Filip Hančík

Liberec: Horáčková – Tůmová, Černá (77. Folprechtová), Bohatová, Dlouhá – Němečková, Šušolová, Kotlánová (55. Lacková), Čiperová – Kopčová, Kovaľová
Trenér: Josef Lexa   asistent: Jan Dvořák

V posledním kole základní části I. ligy kopané přivítaly ženy Slovácka na Širůchu celek FC Slovanu Liberec. Domácí hráčky měly už zajištěn postup do skupiny o mistra ČR, hostující  o ztratily šanci na postup remízou s Hradcem Králové v minulém kole.

Do utkání vstoupilo lépe Slovácko, vytvořilo si mírnou převahu v poli, ale bez přímého ohrožení branky soupeře.  Až v 10. posadila Sedlačíková míč z rohového kopu na hlavu nekryté Michaely Dubcové a bylo 1:0. Hráčky Slovácka branka uklidnila, zlepšila se kombinace, ale k brankovým situacím to nevedlo. Až ve 23. se míč po rohovém kopu Bychkové dostal k Janíkové, ta jej přiťukla Sedlačíkové, která z hranice pokutového území vymetla růžek branky bezmocné Horáčkové – 2:0. Převaha Slovácka pokračovala, ve 29. po kombinaci Janíková uvolnila Fabovou a ta zvýšila na 3:0. Tato branka zřejmě uspokojila domácí hráčky natolik, že přenechaly aktivitu hráčkám Liberce, které zahrozily do poločasu 2x. Ve 41. šla Dlouhá sama na Růžičkovou, ale ta ji vychytala, ve 44. střílela Bohatová těsně vedle.

Druhý poločas se museli přítomní diváci nudit. Hra se odbývala mezi pokutovými územími, brankářky byly v podstatě bez práce, dopředu ani jeden z celků nic pořádného nedokázal. Na stavu utkání se tak již nic nezměnilo.

Nástavbovou část zahájí Slovácko v sobotu 21.4. utkáním se Spartou v Praze.

359 přečtení
Kategorie: Ženy