vložil: pv 9.Duben 2018

1. FCS – DFO Pardubice 2:3 (2:3)

Branky: Žufánková, Furiková

Sestava: Fojtíková – Božková, Šperová, Tomečková, Hanáčková – Skramuská, Stařinská, Furiková – Žufánková, Illéšová, Polášková, střídající: Veselá, Lukášová.

V posledním utkání základní části jsme na Širůchu přivítali holky z Pardubic. Úvod zápasu nám vyšel, dostali jsme se do vedení po akci Žufánkové a skórující Poláškové. Bohužel to bylo z naší strany na dlouhou dobu vše, naopak do naší hry se dostalo uspokojení a kupili jsme chybu za chybou a soupeři jsme nabízeli míče jak na zlatém podnosu a ten toho využil a třemi brankami skóre otočil na 1:3. Do zápasu jsme se dostali proměněným nájezdem Furikové, která snížila před koncem poločasu na 2:3. To však bylo z naší strany víceméně všechno. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním se o výsledek porvat, bohužel to na hřišti nebylo vidět – za zmínku stojí jen 2 střely Stařinské – jednou míč vyrazila brankářka a podruhé míč letěl mimo branku. Soupeřky naopak hrozily brejkovými situacemi, jednou trefily tyčku a další dva nájezdy zmařila Fojtíková svými zákroky. Do konce zápasu už to byla z naší strany křeč a soupeř tak zaslouženě zvítězil a odváží si 3 body.

V prvním kole nadstavbové části zajíždíme v neděli do Prahy, kde se střetneme s pražskou Spartou.