AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 1:1 (1:0)

vložil: pv 25.Červenec 2018

Ženy Slovácka nepřestávají překvapovat papírové favority, po vyřazení Slavie Praha z poháru si vyšláply i na Spartu a vezou domů bod.

Sestava 1.FCS: Růžičková – Strnadelová (86. Čeriová), Paz, Klímová (82. Čížková), Valášková (74. Molková) – Janíková, Bychkova, Dubcová M. – Sedlačíková (65. Waltrová), Fabová, Janků

Góly: 10. min Stašková – 90. Dubcová M.

ŽK: Paz

Po čtvrté v tomto roce zajíždělo Slovácko do Prahy, tentokráte k mistrovskému utkání se Spartou Praha. Slovácko se snažilo od začátku kombinovat, nedařilo se mu však pozornou Spartu překonat. Skóre zápasu se měnilo po 10 minutách, když se po autovém vhazování k míči dostala Stašková a střelou na zadní tyč nedala Růžičkové šanci – 1:0. Charakter zápasu se něměnil, pozorná Sparta hostující hráčky do kombinace příliš nepouštěla a sama čekala na možnost rychlého proiútoku. Po jednom z nich se v nebezpečné pozici ocitla Stašková, na poslední chvíli však zasáhla Valášková. Ke konci poločasu se hráčky Slovácka zabydlely na půli Sparty, jejich převaha však k nebezpečnému zakončení nevedla.

Po změně stran se průběh hry příliš nezměnil. Po rohovém kopu Bertholdové v 61. minutě míč těsně minul bránu Růžičkové. O chvíli později střela Bužkové skončila na tyči. Slovácko hru více otevřelo a dalo tak prostor sparťanským protiútokům. V 83. minutě nastřelila Sparta břevno. Hostující hráčky si na svou šanci počkaly do úplného konce. Po faulu sparťanské hráčky se k přímému volnému kopu postavila Míša Dubcová a nedala brankářce Dorsey šanci-1:1. Ihned po vstřeleném gólu přišel konečný hvizd hlavní rozhodčí a v Praze tak mohla opět odstartovat velká modrobílá radost.