WU18: Sparta Praha – 1. FCS 1:0 (0:0)

vložil: pv 19.Červenec 2018

Sparta Praha – 1. FCS                     1:0 (0:0)

Sestava: Lukášová – Valášková, Bieliková, Šperová, Suchánková (69. Božková) – Krejčířová, Stařinská, Illéšová – Malatová, Krištofová, Hanáčková (75. Veselá)

V dalším a zároveň předposledním kole základní části jsme cestovali do Prahy, kde holky změřily síly s pražskou Spartou. V první půlce byl soupeř lepší, přehrával nás hlavně v důrazu a nasazení a my často ztrácely míče při zakládání akcí vinou nedostatečného pohybu. Soupeř měl dvě vyložené šance, ani v jedné z nich však bránu netrefil, s centry si naše obrana poradila. My zahrozili zejména střelou Bielikové, která z trestného kopu střílela těsně vedle šibenice, a Stařinské, jejíž střelu brankářka zneškodnila. Do kabin se tedy odcházelo bez branek.

Ve druhém poločase jsme se zlepšili a hrál se vyrovnaný fotbal, ve kterém mohla padnout branka na obou stranách. Bohužel pro nás se to povedlo soupeři v 65. minutě. Holky se snažily o vyrovnání, hru jsme otevřeli, ale ve finální fázi nám scházela přesnost, soupeř naopak chodil do naší otevřené obrany. Ani on už další branku nepřidal a tak se skóre zápasu už nezměnilo.

První poločas z naší strany nebyl dobrý, určitě máme na to hrát daleko lépe, což se ve druhém poločase ukázalo, tam jsme se zlepšili a byli soupeři vyrovnaným soupeřem. Je třeba si z tohoto zápasu vzít to pozitivní a odrazit se od toho v dalších zápasech. V nadstavbové části budou mít holky další možnost se se stejným soupeřem utkat znova.

V posledním kole základní části přivítáme na Širůchu 8. 4. Pardubice.

Kategorie: U - 18