vložil: pv 11.Březen 2018

SF poháru: SK Slavia Praha-1.FC Slovácko 2:3 pen. (2:0)

Sestava 1.FCS: Růžičková-Čeriová (46. Valášková), Paz, Strnadelová (90. Klímová), Čížková (46. Sedlačíková)-Waltrová (46. Maťavková), Janíková, Fabová, Janků-Bychkova (70. Molková), Dubcová M.

Góly: 15. Pěničková, 25. Svitková – 60. Maťavková, 73. Dubcová M.

Po 14 dnech zajížděly ženy Slovácka opět na Slavii Praha, tentokráte k semifinále domácího poháru. Úvod utkání byl vyrovnaný, Slovácko se potýkalo s nepřesnou rozehrávkou, přesto se dostalo během prvních minut několikrát k brance Slavie. V 15. minutě nastal zlom v průběhu první půle, Pěničková využila zaváhání v naší obraně a otevřela skóre zápasu. Od této chvíle se hra odehrávala především na polovině Slovácka, vyústěním byl druhý gól v 25. minutě, kdy Svitková využila opět našeho zaváhání. Do konce půle jsme se k zakončení nedostali, naopak Slavia několikrtá zahrozila. O poločase došlo v mužstvu Slovácko hned ke trojímu střídání, hosté začali hrát odvážněji a odměnou jim byla branka v 60. minutě. Fabová využila zaváhání domácí stoperky, předložila míč kolegyni ze slovenské repre a bylo to 2:1. Hostující hráčky ještě více ožily a dokonce se dočkaly vyrovnání. V 73. minutě se míč po standardní situaci dostal k Dubcové, která orzvlnila síť domácích – 2:2. O chvíli později zasahovala na poslední chvíli Votíková, to bylo však ze strany Slovácka směrem dopředu vše. V posledních minutách mužstvo podržela jistými zákroky Růžičková a zápas dospěl překvapivě k penaltovému rozstřelu. Po první sérii 1:1 (za 1.FCS Maťavková), pak už však začala úřadovat Bára Růžičková, která další 2 pokusy zneškodnila (za nás úspěšná Paz). Na řadu přišla čtvrá série a v ní nejprve uspěla Míša Dubcová. Gejzír modrobílé radosti propukl, když hráčka Slavie minula branku. Slovácko si tak zahráje finále, o soupeři rozhodne úterní klání mezi Spartou Praha a Slovanem Liberec.