vložil: pv 3.Březen 2018

Myjava WU19 – 1. FCS                  3:2 (1:1)

Branky: Klímová, Stařinská

Sestava: Lukášová – Chybíková, Šperová, Klímová, Bláhová (41. Suchánková) – Tomečková (61. Bláhová), Stařinská, Hanková (41. Veselá) – Žufánková (41. Božková), Illéšová, Polášková (61. Polášková)

V generálce na ligovou soutěž jsme zajížděli do Myjavy. Vstup do zápasu se nám nevydařil, spousta zkažených přihrávek a náš bojácný výkon v úvodních minutách soupeř ihned trestal, když zaváhání v naší obraně a samostatný únik zužitkoval. Hned od úvodu jsme tak museli dohánět jednogólové manko. Zhruba od 15. minuty jsme se zlepšili a začali soupeře přehrávat, v zakončení nám však chyběl větší klid a přesnost. Do poločasu jsme se však dočkali vyrovnání – po kličce gólmance se do prázdné brány trefila Markéta Klímová – 1:1.

Ve druhém poločase holky pokračovaly ve zlepšeném výkonu, bohužel své šance neproměňovaly. Opět platilo, nedáš – dostaneš. Další chybou jsme soupeři darovali i druhý gól, který šancí nepohrdl, a opět jsme prohrávali. Ještě jednou se nám podařilo srovnat zásluhou Dáši Stařinské – 2:2. Bohužel místo toho, abychom strhli vítězství na naši stranu (a že na to šancí bylo dost), tak jsme soupeři naší lehkovážností darovali další šanci a ten ji opět využil… Do konce zápasu se holky snažily aspoň vyrovnat, ale když jsme v poslední šanci trefili jen břevno, tak konečný výsledek zní 2:3 v náš neprospěch.

Generálka nám výsledkově sice nevyšla, ale holkám se toho nedá moc vytknout, prvních 15 minut se nám sice moc nedařilo, ale pak přišlo výrazné zlepšení, na kterém se dá stavět, holky zápas odmakaly, chyby k fotbalu patří a my jich tentokrát udělaly víc než soupeř. Nedá se nic dělat, příští týden nás čeká první mistrovské utkání na Dukle Praha, z chyb se musíme poučit a do příště se jich, pokud možno, vyvarovat.