Slavia Praha – 1.FC Slovácko 2:1 (0:1)

vložil: pv 23.Únor 2018

Sestava 1.FCS: Růžičková-Valášková (82. Čeriová), Strnadelová,Čížková, Janků-Paz, Janíková (68. Sedlačíková), Fabová-Waltrová (75. Strožová), Bychkova, Dubcová M.

Góly: 59. Svitková, 73. Pincová – 39. Čížková

Odložené 10. kolo první ligy žen bylo dnes na programu, Slovácko zajíždělo na Slavii Praha. Slavia byla v utkání jasným favoritem, zvláště, kdž Slovácko přijelo bez několika absentujících hráček. Od začátku se hrálo na naší polovině, Růžičkovou prověřila hned v první minutě Svitková, tatáž hráčka v 9. minutě orazítkovala z rohu zadní tyč. Slavia hrozila zejména po centrovaných míčích a po standartních situacích, velkou šanci měla Divišová, ale hlavičkovala nepřesně. Slovácko se dostalo poprvé před branku ve 30. minutě, přihrávka před bránu však byla zablokováno. V 39. minutě jsme se přece jen dočkali, když trestný kop Dubcové skončil na břevnu, po sérii dorážek míč dopravila do sítě Čížková – 0:1. Do konce poločasu se nic významného neudálo a tak překvapivě odcházelo do kabin spokojenější Slovácko. Průběh druhé půle se oproti první příliš nezměnil. Slavia držela míč, snažila se přihrávkami do vápna dostat do zakončení, avšak bez gólového efektu. V 59. minutě bylo však srovnáno, po sérii odrazů se míč na velkém vápně dostal ke Svitkové a ta nedala Růžičkové šanci-1:1. Rozhodující gól padl v 73. minutě, bohužel pro nás měl hodně hořkou příchuť, jelikož Pincová skórovala po evidentním faulu, který však rozhodčí přehlédla…-2:1. O chvíli později Slavia orazítkovala břevno Růžičkové. Slovácko vsadilo posledních 5 minut na hru vabank, k zakončení se však nedostalo a tak si Slavia připsala 3 body.